Uživo: Nemačka serijom 13:0 šokirala Srbiju

Izvor: N1 televizija, 02.Jul.2018, 22:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Nemačke u novosadskom "Spensu" sa 88:81 u poslednjem kolu prvog kruga kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2019. godine.

Ekipa selektora Aleksandra Đorđevića je kontrolisala utakmicu, 2:06 minuta pre kraja domaći su vodili sa 81:75, ali je Nemačka serijom 13:0 završila meč i u drugi krug kvalifikacija plasirala se sa maksimalnim učinkom 6-0.

Srbija je ovu rundu kvalifikaciju završila sa četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << trijumfa i dva poraza, oba od Pancera.

Ekipa Aleksandra Đorđevića je pre tri dana u Tbilisiju deklasirala Gruziju, međutim, pred svojim navijačima nisu uspeli da se revanširaju Nemcima i u naredni krug prenesu 10 bodova.

U drugom meču ove grupe Gruzija je na svom terenu deklasirala Austriju sa 98:73 i sa učinkom 2-4 obezbedila plasman u nastavak kvalifikacija.

Pored Srbije, Nemačke i Gruzije u grupi L su još Grčka, Estonija i verovatno Izreal. Orlovi 13. septembra u prvom meču gostuju Grčkoj, koja kao i nemačka ima maksimalnih 12 bodova.

Tok utakmice:

Srbija je meč počela u sastavu Todorović, Micić, Milosavljević, Jelovac i Milutinov.

Domaći su sjajno počeli meč, pogotovo defanzivno, i posle dva minuta Orlovi su vodili sa 7:0.

"Bože pravde"...#kss#reprezentacija#FIBAWCpic.twitter.com/LIGOGPNqfM

Nemačka je brzo uspela da uspostavi ravnotežu, a publiku u Novom Sadu je na noge podigla akcija Micića i Milutinova i atraktivno zakucavanje centra Olimpijakosa.

Izvor: Sport klub

Bartel je trojkom smanjio prednost Orlova na 14:13, a Šruder je inicirao seriju 5:0 i prvo izjednačenje na utakmici 18:18 u 8. minutu.

Srbija posle prve četvrtine vodi sa 23:21, a Nemci su u ovom delu meča postigli pet trojki iz sedam pokušaja.

Srbija je u 14. minutu imala priliku da ode na dvocifrenu prednost, ali se Milosavljević spetljao u napadu što je Saibu iskoristio i u kontri smanjio na 29:23.

Ipak, poenima raspoloženog Marjanovića domaća ekipa je u 15. minutu prvi put došla do plus 10 - 33:23. Centar LA Klipersa je za nešto više od osam minuta na terenu postigao 11 poena.

Nemci su se ponovo vratili i u 18. minutu na semaforu je pisalo 38:32. Do ovog trenutka i Stevan Jelovac je upisao 11 poena za srpski tim.

Ekipa Saše Đorđevića na poluvremenu vodi sa 41:35. Po 11 poena postigli su Marjanović i Jelovac, a jedan manje Milutinov. Micić je upisao 7 asistencija, ali iz igre je šutirao 0/6.

Nemci su ubacili 7 trojki iz 14 pokušaja, a prednjače Robin Benzing sa  i Šruder sa 7 poena.

Orolove iz pvog reda bodre Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica, Stefan Birčević...

Srbija je prvi koš u drugom poluvremenu postigla tek u trećem minutu što su gosti iskoristili i prišli na poen minusa - 41:40.

Đorđevićev tim je ponovo zaigrao nešto bolje i u 26. minutu vodio je sa 54:45, a Micić je promašio drugo slobodno bacanja da prednost učini dvocifrenom.

Srbija posle trojke Benzinga u poslednju četvrtinu ulazi sa 4 poena viška (60:56).

Trojkom Blebera gosti su u 34. minutu prvi put poveli u Novom Sadu - 63:62. Akpinar je minut kasnije postigao 12. trojku za svoj tim za najvećih 63:58.

Marjanović na asistenciju Milosavljevića zakucava uz dodatno slobodno bacanje koje nije pogodio - 70:73. Ubrzo je Dejan Todorović pogodio tek drugu trojku za Srbiju u nastavku meča za izjednačenje 73:73.

Nemačka je vodila sa 75:74, ali je domaća ekipa serijom 7:0, uz trojku Jelovca, napravila možda i ključan korak ka pobedi - 81:75. Do kraja je još nešto više od dva minuta.

U najgorem trenutku Nemačka je povela 82:81! Cirbes je zakucavanjem preko Marjanovića kompletirao seriju 7:0 na 50 sekundi pre kraja.

U sledećem napadu Kleber je blokirao Marjanovića, a Šruder pogodio za 84:81 na pola minuta pre kraja. Micić je na drugoj strani pokušao, ali nije bio precizan.

Šruder i Benzing sa penala za seriju 13:0 i konačnih 88:81 za Nemce.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo