Uzalud gol Maksimovića – Hetafe prokockao pobedu

Izvor: B92, 02.Mar.2024, 21:42

Fudbaleri Hetafea odigrali su nerešeno 3:3 (3:1) u 27. kolu španske La Lige.
Hetafe je imao lepu priliku za trijumf, vodio je sa 3:1 posle 45 minuta igre, ali su gosti uspeli da u nastavku postignu dva pogotka i da iščupaju bod.
Domaćin je poveo u 11. minutu preko Hajmea Mate, a samo 180 sekundi kasnije Mejson Grinvud je duplirao prednost.
Taj rezultat je bio aktivan do 35. minuta, a onda je Sandro Ramires smanjio na 2:1. Konačan rezultat prvog dela postavio je srpski fudbaler Nemanja Maksimović.
Fudbaleri Las Palmasa u 50. minutu najavili su preokret, kada je Serhio Kardona smanjio na 3:2, a onda sedam minuta kasnije Munir El Hadadi je postavio konačnih 3:3.