Uvesti snimke, kazniti simulatore

Izvor: B92, 21.Feb.2014, 20:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Uvesti snimke, kazniti simulatore"

Sep Blater izjavio je da bi video snimci trebalo da se koriste kako bi se kaznili igrači koji simuliraju prekršaje, lažiraju povrede i troše vreme.

"Video snimci mogu da doprinesu fer pleju, pomažući disciplinskim komisijama da donose odluke i to bi trebalo tako da se radi", napisao je Blater u kolumni u nedeljnom magazinu FIFA.

Blater se zapitao zašto disciplinska tela ne koriste postojeća pravila da preduzmu akciju.

Disciplinski kodeks Fife nalaže da su >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << audio i video snimci dozvoljeni tokom donošenja kazni.

"Video dokazi mogu da se koriste kako bi se otkrile ozbiljne povrede načela fer pleja, kao što su tuče, pljuvanje protivnika, verbalne uvrede, rasistički povici, ali i za nepravilno dodeljene žute i crvene kartone", naveo je Blater.

Prvi čovek svetskog fudbala je dodao da se ne zalaže da se utakmice prekinu kada je sudija u nedoumici, već da se video tehnologija primenjuje nakon susreta.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.