Uefa sprema novu kaznu za Skenderbeg

Izvor: Sportske.net, 08.Dec.2016, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uefa sprema novu kaznu za Skenderbeg

Evropska fudbalska unija (Uefa) sprema se da albanskom Skenderbegu izrekne novu zabranu igranja u kvalifikacijama za Ligu šampiona zbog optužbi za nameštanje utakmica.

Uefa je za ove sezone već izbacila Skenderbeg iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a funkcioner Disciplinske komisije Uefe Emilio Garsija rekao je danas da je to bila >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << "preliminarna zabrana".

"Disciplinska komisija Uefe razmatra o pravim disciplinskim merama koje bi trebalo preduzeti u ovom slučaju", rekao je Garsija na panelu o nameštanju utakmica na Medjunarodnoj konvenciji o sportu.

Garsija je rekao da je inicijalni slučaj procesuiran od Uefe na osnovu sumnje da su dve utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona i dve utakmice grupne faze Lige Evropa u 2015. godini bile nameštene. Uefa takodje sumnja da je Skenderbeg uključen u nameštanje oko 50 utakmica u domaćem prvenstvu od 2011. godine.

Sud za sportsku arbitražu u Lozani (CAS) podržao je u julu izbacivanje Skenderbega iz evropskih takmičenja za ovu sezonu na osnovu dokaza o neregularnom kladjenju.

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.