USPEŠAN TEST: Zvezdina OSMICA, Milojević video i šta znaju NOVAJLIJE (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Jan.2019, 19:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crveno-beli sutra kreću za Beograd.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su sa 8:1 (4:0) ekipu Akritasa u test utakmici u Pafosu na Kipru. Strelci u trijumfu nad drugoligašem sa Kipra bili su Milan Pavkov, Nemanja Milunović, Kafu, Ebisilio (prvo poluvreme), Stefan Hajdin, Srđan Babić, Dejan Joveljić i Aleksa Vukanović. Ovo je bio ujedno i jedini test za ekipu Vladana Milojevića u ovom delu priprema. I to uspešan. Strateg lidera u Superligi dao je šansu >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << skoro svim fudbalerima, pošto je na poluvremenu uveo potpuno drugih 11.

Već sutra, ekspedicija crveno-belih kreće ka Srbiji. U Beogradu će biti do subote, kada sledi put u Tursku. U Antaliji će biti pet test mečeva.

Starteri su bili: Popović, Gobeljić, Savić, Milunović, Terzić, Čaušić, Meleg, Kafu, Ebisilio, Jevtović i Pavkov, a prvak Srbije je već u 3. minutu došao do prednosti. Strelac je bio Milan Pavkov. Zatim su usledili golovi (novajlije) Nemanje Milunovića, Kafua i Ebisilija u 30, 36. i 39. minutu. Blizu postizanja gola bio je i Milan Jevtović, ali se u strelce nije upisao.

Kraj prvog poluvremena!

Crvena zvezda vodi sa 4:0 protiv Akritasa, u prvom meču ove godine i jedinom na zimskim pripremama u Pafosu.

Strelci su bili Pavkov, Milunović, Kafu i Ebisilio.

🔴⚪#fkcz

— FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) January 22, 2019

U nastavku meča, Milojević je menjao i šansu je dao sledećim fudbalerima: Stankoviću, Hajdinu, Stojkoviću, Babiću, Rodiću, Jovičiću, Jovančiću, Jirki, Marinu, Vukanoviću i Joveljiću. Na krilu su igrali debitanti Erik Jirka i Aleksa Vukanović, dok je najistureniji mladi  Dejan Joveljić.

U 54. minutu, mrežu protivnika je zatresao i Stefan Hajdin.

54' Goool! 5:0, Hajdin!

Posle kornera sa desne strane Babić je bio najviši u skoku a Hajdin na pravom mestu da loptu gurne u mrežu.

🔴⚪#fkcz

Nešto kasnije, usledio je i pogodak Babića.

59' Goool! 6:0, Babić!

Razigrano deluju crveno-beli u Pafosu, Marin je iz kornera pronašao Babića i naš štoper je glavom uvećao prednost.

🔴⚪#fkcz

U strelce se upisao i Joveljić. Posle akcije Vukanovića, mladom napadaču nije bilo teško da zatrese mrežu. Igrao se 72. minut. U 83. minutu, Lukaidis je smanjio prednost.

Konačan rezultat postavio je Vukanović.

89' Goool! 8:1, Vukanović!

Još jedan debitant, Aleksa Vukanović, upisao se u strelce u samom finišu utakmice.