U Stounhendžu proslavljen najduži dan

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jun.2015, 15:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Stounhendžu proslavljen najduži dan

Nekoliko hiljada posetilaca, nju ejdž sledbenika i samozvanih druida, okupilo se danas u Stouhendžu, 130 kilometara jugozapadno od Londona, da dočeka izlazak sunca i početak leta na severnoj hemisferi.

Prema podacima policije, letnji solsticij, najduži dan u godini, na čuvenom neolitskom lokalitetu proslavilo je oko 23.000 posetilaca.

Nažalost, sunce je bilo vidljivo samo nakratko tako da se slavlje završilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << mnogo ranije nego prethodnih godina.

Posetioci su ljubili drevne monolite i plesali na travi uz zvuke bubnjeva. Grupica entuzijasta održala je kratak čas joge, podsetivši da je danas i Međunarodni dan joge, a brojni parovi su obnovili svoje zavete.

Stounhendž je jedna od glavnih kulturnih i turističkih atrakcija Velike Britanije. Sagrađen u tri faze u periodu između 3000. i 1600. p.n.e., nalazi se na listi svetske baštine Uneska od 1986.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.