U Sremu 3.688 lica pozitivno na kovid-19

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2020, 17:24

U Sremu 3.688 lica pozitivno na kovid-19

U Sremskom okrugu ukupno aktivnih slučajeva na virus kovid-19 je 3688 lica, dok je u poslednja 24 časa broj novoobolelih u Sremu bio 149, rečeno je na današnjem Štabu za vanredne situacije u Sremskoj Mitrovici. U Kovid centru Opšte bolnice leže ukupno 216 lica, a 30-oro pacijenata je na respiratoru. Ruma i Pećinci i dalje imaju najveći broj zaraženih u odnosu na broj stanovnika, rečeno je na Štabu.

Epidemiološka situacija u Sremu je i dalje nestabilna i nesigurna, sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << već nekoliko dana ustaljenim brojem novoobolelih na dnevnom nivou. Ruma i Pećinci i dalje imaju najveći broj zaraženih u odnosu na broj stanovnika, dok Šid ima najpovoljniju situaciju, rekli su iz Zavoda za javno zdravlje.

U Sremskom okrugu ukupno aktivnih slučajeva na virus Covid 19 je 3688 od toga broj lica po jedinicama lokalne samouprave je sledeći:

Sremska Mitrovica - 983 lica

Stara Pazova - 647 lica

Ruma - 799 lica

Inđija - 498 lica

Irig - 110 lica

Šid - 291 lice

Pećinci - 360 lica

U Kovid centru Opšte bolnice leži ukupno 216 pacijenata od kojih je 175 pozitivno, a 30-oro na respiratoru. Kako je rekao dr Malobabić, juče je hospitalizovano 26 pacijenata

Juče je bio rekordan broj pregleda, ukupno 405 od kojih je 275 kontrolnih, a 133 prvih pregleda, istakli su iz mitrovačkog Doma zdravlja.

Nakon sednice Štaba saopšteno je i da je Zavod za javno zdravlje predložio 3765 lica u Sremu za samoizolaciju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.