Izvor: Blic, 09.Jul.2014, 19:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bom pobednik klizave etape, kraj Tura za branioca titule
Holandski biciklista Lars Bom pobedio je u petoj etapi tradicionalne Trke kroz Francusku, koja je gotova za Krisa Fruma, a žutu majicu vodećeg u generalnom plasmanu zadržao je Italijan Vinćenco Nibali.
Etapu od Iprea u Belgiji do Arenberga organizatori su skratili za tri kilometra zbog klizavog puta, a Bom je nakon pređenih 152,5 kilometara prošao kroz cilj u vremenu od tri sata i 18,35 minuta.
Drugo i treće mesto zauzeli su Danac Jakob Fugslang i Nibali sa 19 >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sekundi zaostatka.
U generalnom plasmanu Nibali ima dve sekunde prednosti nad prvim pratiocem Fugslangom, a 44 nad trećeplasiranim Slovakom Peterom Saganom.
Branilac titule, Britanac Kris Frum, dva puta je pao na stazi, a nakon zadobijenih povreda odlučio je da se povuče sa ovogodišnjeg Tur de Fransa zbog bolova u ramenu.
Šesta etapa vozi se u četvrtak od Arasa do Remsa i duga je 194 kilmetra.
Rezultati pete etape:
1. Lars Bom (Holandija, Belkin) 3:18:35 sati
2. Jakob Fuglsang (Danska, Astana) +19 sekundi
3. Vinćenco Nibali (Italija, Astana) +19
4. Peter Sagan (Slovačka, Kanondejl) +1:01 minuta
5. Fabijan Kančelara (Švajcarska, Trek) +1:01
6. Jens Kukeler (Belgija, Orika) 1:01
7. Mihal Kvjatkovski (Poljska, Omega) +1:07
8. Liuve Vestra (Holandija, Astana) +1:09
9. Mateo Trentin (Italija, Omega) +1:21
10. Siril Leman (Francuska, Kofidis) +1:45
Generalni plasman:
1. Nibali 20:26:46 sati
2. Fuglsang +2 sekunde
3. Sagan +44
4. Kvjatkovski +50
5. Kančelara +1:17 minuta
Najčitanije SADA:
Tur: Bromu etapa, Nibali čuva vrh
Izvor: B92, 09.Jul.2014
Holandski biciklista Lars Bom pobedio je u petoj etapi Trke kroz Francusku, a žutu majicu vodećeg u generalnom plasmanu zadržao je Vinćenco Nibali...Etapu od Iprea u Belgiji do Arenberga organizatori su skratili za tri kilometra zbog klizavog puta, a Bom je nakon 152,5km cilj prošao u vremenu od...
Bom pobjednik pete etape, Nibali i dalje lider Tura
Izvor: Nezavisne Novine, 09.Jul.2014
ARENBERG - Holandski biciklista Lars Bom pobijedio je danas u petoj etapi tradicionalne Trke kroz Francusku, a žutu majicu vodećeg u generalnom plasmanu zadržao je Italijan Vinćenco Nibali.













