Izvor: Sportske.net, 29.Sep.2018, 19:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tuhel ispisao istoriju, protiv Liona do neverovatnog rekorda
Fudbaleri Pari sen Žermena su zaista nezaustavljivi u francuskoj Ligi 1.
Nakon sedam trijumfa u sedam odigranih kola, Parižani su slavili i u osmom, na "Alijanc Rivijeri" su bili bolji od Nice.
Dva gola je postigao Nejmar, jedan Nkunku, a pomogao im je i vezista ekipe sa Azurne obale Siprijen, koji je sredinom drugog dela igre zaradio crveni karton.
Tako je PSŽ rutinski upisao još jednu pobedu, Tuhel je iskoristio priliku da pruži šansu i nekim mlađim >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << igračima poput Nkunkua i Dijabija, dok je Markinjos ponovo vežbao da igra u sredini terena.
Bilo kako bilo, maksimalnih 24 boda nakon osam kola u Ligi 1, jedini poraz od starta sezone doživeli su na "Enfildu" u okviru Lige šampiona.
Ovaj start "Svetaca" u francuskom šampionatu je zaista istorijski, kako je osam pobeda u prvih osam kola imao još samo Olimpik Lil i to u sezoni 1936/37.
Dakle, izjednačili su rekord star preko 80 godina, a u devetom kolu bi protiv Liona mogli i da ga obore.
Parižani će osokoljeni ovom istorijskom pobedom na megdan Crvenoj zvezdi u okviru drugog kola grupne faze Lige šampiona, meč je zakazan za sredu od 18:55h, na stadionu "Park Prinčeva" u Parizu.







