Trojke Bogdanovića pokrenule lavinu u Sakramentu!

Izvor: Mondo, 22.Dec.2018, 11:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogdan je "zapalio vatru" pri rezutatu 57:74, nakon čega je "gorela" mrežica...

Posle 31 utakmice u petorci od dolaska iz Mineapolisa, Nemanja Bjelica počeo je meč sa klupe.

To je uglavnom bila i uloga Bogdana Bogdanovića od povratka na parket posle operacije meniskusa, ali mu se rano jutros u utakmici sa plej-of rivalima iz Memfisa prvi put pridružio i saigrač iz reprezentacije.

To, međutim, nije značilo da je trener "kraljeva" Dejver Jerger odigrao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << neizvesnu završnicu sa Grizlisima bez njih dvojice, naprotiv!

Bogdanović je vezanim trojkama na kraju treće četvrtine pokrenuo lavinu u kojoj su, za nešto manje od 15 minuta igre, košarkaši Sakramenta razbili protivnika rezultatom 45:25 i uz 12 poena i tri asistencije našeg reprezentativnog beka stigli do prve pobede posle vezanih poraza od Minesota Timbervulvsa i Oklahoma Siti Tandera - 102:99.

Bogdan je do rezultata 57:74, na 2.36 do kraja treće deonice, imao samo dva poena, a onda je pogodio dve trojke i još tri vezana slobodna bacanja posle faula Gereta Templa na otvaranju poslednje četvrtine, a najvažniju trojku sačuvao je za jedan od presudnih napada na meču - 91:95, na 3:17 do kraja.

U istom periodu utakmice, Bjelica je postigao je šest poena i pokupio neke važne skokove u odbrani posle kojih su "kraljevi" često "pretrčavali" osetno starijeg rivala, u čijim redovima su na kraju i popustile prve zvezde, Majk Konli i Mark Gasol.

Istok: Toronto 25-9, Milvoki 22-9, Filadelfija 21-12, Indijana 21-12, Boston 18-13, Šarlot 16-15, Detroit 15-15, Majami 14-16, Orlando 14-17, Bruklin 15-19, Vašington 12-20, Njujork 9-25, Klivlend 8-25, Atlanta 7-24, Čikago 8-25.

Zapad: Denver 21-9, Oklahoma 20-10, Golden Stejt 21-11, L. A. Lejkers 19-13, L. A. Klipers 18-13, Portland 18-14, San Antonio 18-15, Sakramento 17-15, Hjuston 16-15, Memfis 16-16, Dalas 15-15, Juta 16-17, Nju Orleans 15-18, Minesota 14-18, Finiks 8-24.

Bogdanovićeva serija inicirala je i pravo "malo ludilo" Badija Hilda, koji se nadovezao sa još četiri trojke, od kojih je tri postigao u vezanim napadima za 86:90. Usledila je Bogdanovićeva trojka, Bjeličina dvojka i još jedna Hildova trojka za prilazak na "minus 1", da bi Sakramento konačno poveo poenima De'Arona Foksa sa linije penala na 1:17 do kraja čime je jedan od najbržih igrača lige kaznio seriju Konlijevih grešaka na drugoj strani.

Isti igrač u narednom napadu promašio je zicer, Bjelica pokupio skok i poveo akciju koju u novu trojku ishitrenim pokušajem nije pretvorio Hild, pa je Džej-Bi Bikerstaf logično zatražio tajm-aut na 20,8 sekundi do kraja i 98:97, ali je Konli promašio i naredni šut i pozvao centra domaćih Vilija Koli-Stajna da sa linije penala praktično "obezbedi" produžetak.

Produžetka bi bilo da je Gasolov "do or die" pokušaj za tri poena bio samo malo precizniji, ovako Hild je dobio priliku sa linije penala da postigne poslednje koševe na utakmici u kojoj je ubacio četiri trojke iz šest pokušaja za 28 poena i osam skokova.

Gosti su vodili 20:30, 27:46, 35:53, bilo je i pomenutih 57:74, a onda su Kingsi za 14 i po minuta igre postigli 12 poena manje nego za prethodna 33,5 minuta.

Bogdanović je za 27 minuta ubacio 14 poena (3/7 za tri), uz skok i četiri asistencije, dok je Bjelica za 36 minuta postigao 11 poena (2/9 za tri), uz šest skokova, tri asistencije i dve blokade. Sa Bogdanom u igri ekipa je bila pet, a Bjelicom celih 13 poena u plusu.

Konli dugo nije mogao da promaši, ubacio je sedam trojki za 23 poena, ali je na kraju promašio tri vezana šuta i izgubio jedan posed - sasvim dovoljno za ulogu tragičara. Gasol je do 12 poena stigao šutirajući 3/12 iz igre, a imao je i osam skokova i pet asistencija.