Troicki bez plasmana u četvrtfinale turnira u Šenženu

Izvor: Beta, 26.Sep.2018, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Viktor Troicki nije danas uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u kineskom Šenženu, pošto je izgubio od 52. igrača sveta Španca Alberta Ramosa Vinjolasa posle tri seta, 6:7, 6:4, 6:7.Troicki, 131. igrač sveta, izgubio je posle dva sata i 40 minuta.Teniseri su u prvom setu napravili po brejk, pa je set rešen u taj brejku koji je Ramos dobio sa 7:4. Troicki je već u prvom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da osvoji set i izjednači na 1:1.U trećem setu nije bilo brejka sve do same završnice. Prvo je Troicki u 11. gemu napravio brejk i poveo sa 6:5, a zatim je servirao za pobedu, ali mu je Ramos oduzeo servis i izjednačio na 6:6.Pobednik je odlučen u taj brejku, koji je Ramos dobio sa 7:3.Španac će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela drugog nosioca Grka Stefanosa Cicipasa i Francuza Pjer Iga Erbera.
Pogledaj vesti o: Viktor Troicki