Izvor: Blic, 26.Okt.2011, 00:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trir namučio HSV, Dortmund rutinski protiv Drezdena u Kupu
Fudbaleri Ajntrahta iz Trira bili su blizu iznenađenja u šesnaestini finala kupa Nemačke pošto su vodili protiv HSV-a sa 1:0, ali je prvoligaš uspeo da izjednači i kasnije u produžecima izbori dalji plasman.
Četvrtoligaš se hrabro suprotstavio favoritu i već u 8. minutu stigao je do pogotka preko Kulabasa, a iako je HSV preuzeo posed i inicijativu, nije uspeo da do poluvremena načini ozbiljniju priliku za izjednačenje.
U nastavku susreta Berg je pogodio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u 63. minutu za 1:1, a tek u 110. minutu Aogo je doneo pobedu Hamburgeru i obezbedio prolazak u osminu finala. Slobodan Rajković je odigrao ceo meč, dok Gojko Kačar nije bio ni na klupi.
Za razliku od HSV-a, Borusija iz Menhengladbaha je uspela da prođe nižerazrednog rivala tek posle penala. Trećeligaš Hajdenhajm je uspeo da odoli posle 120 minuta (0:0), ali su u penal lutriji živci bili jači gostima.
U prvoligaškom okršaju Hofenhajma i Kelna, domaćin je ostvario pobedu od 2:1 posle preokreta. Jajalo je doveo goste u vođstvo u 6. minutu, ali je u pravo vreme, pred poluvreme, Hofenhajm izjednačio preko Obasija. Musona je na početku drugog poluvremena kompletirao preokret i obezbedio domaćinu plasman u osminu finala.
Borusija iz Dortmunda je rutinski savladala Dinamo iz Drezdena golovima Levandovskog i Gecea.
Kup Nemačke, šesnaestina finala:
Utorak:
Lajpcig - Augsburg 0:1
Unterhašing - Bohum 1:4
Hajdenhajm - Borusija (MG) 0:0 (3:4 posle penala)
Fortuna - Minhen 1860 3:0
Ajntraht Trir - HSV 1:2 posle produžetaka
Borusija (D) - Dinamo Drezden 2:0
Grojter Firt - Paderborn 4:0
Hofenhajm - Keln 2:1
Kup Nemačke: Subotić i Rajković u osmini finala, kraj za Rukavinu
Izvor: Sportal.rs, 26.Okt.2011
U utorak je odigrano prvih osam utakmica šesnaestine finala Kupa Nemačke. Aktuelni šampion Borusija iz Dortmunda nije imala puno problema protiv drugoligaša, Dinama iz Drezdena.











