Izvor: MozzartSport.com, 29.Nov.2020, 22:00

Triler na Sardiniji, čarolija Pavoletija (VIDEO)

Specija igra iznad svih očekivanja

Bez gomile bitnih igrača zaraženih korona virusom, Kaljari je na svom terenu bio nadomak pobede nad novajlijom Specijom ali je penal u nadoknadi vremena presudio podelu plena – 2:2.

Sardi su kao favorit dočekali jedno od najvećih iznenađenja dosadašnjeg dela sezone, ali bez nosilaca igre poput Godina, Pereira, Simeonea, Nandeza... Dobra vest je bio povratak miljenika navijača u startnu postavu posle skoro godinu dana. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Dugo su ga čekali i imali su šta da dočekaju.

Igralo se otvoreno od prvog minuta i ekipe su se smenjivale u napadima. Specija je povela preko Đasija, ali ceo posao je odradio sjajni Bastoni koji je prošao četvoricu rivala i servirao asistenciju na tacni.

Kaljari je uzvratio na početku drugog poluvremena. Legenda kluba Žoao Pedro se majstorskim prijemom grudima okrenuo i zakucao loptu u mrežu za 1:1. Usledio je potpuni preokret. Pavoleti je fenomenalno reagovao na prvoj stativi i štiklom postigao prvi gol posle godinu dana.

Imali su Sardi nekoliko prilika za 3:1 da ’ubiju’ utakmicu ali nisu uspeli i usledio je završni pritisak Specije. Golman Kranjo je uspeo da spasi jednu sjajnu šansu Specije, ali je u nadoknadi vremena Klavan skrivio penal koji je Nzola pretvorio u bod Specije.