Izvor: RTS, 14.Maj.2016, 14:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trijumf Ivane u Šangaju, Dragana deveta
Ivana Španović je pobedila na mitingu u Šangaju, pošto je skočila u dalj 6,95 metara i tako postavila rekord mitinga. Španovićeva je osvojila 10 bodova u trci za trofej Dijamantske lige. Dragana Tomašević deveta u bacanju diska.
Druga je bila Kristabel Neti iz Kanade, a treća Tijana Bartoleta iz SAD. Njih dve su skočile 6,75 metara.
Pored skoka u prvoj seriji koji je bio najbolji, Španovićeva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je imala još četiri ispravna skoka: 6,82, 6,64, 6,88 i 6,75.
Ovo je Ivani Španović prvo takmičenje u sezoni pošto je u martu osvojila srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Portlandu.
Njen rezultat trenutno je drugi na svetskim rang listama. Vodeća je Bruk Straton iz Australije koja je uspela da preskoči sedam metara i nađe se na prvom mestu sa 7,05 metara.
Dragana Tomašević deveta
Dragana Tomašević je zauzela deveto mesto na mitingu u Šangaju, pošto je bacila disk 56,81 metar.Prvo mesto osvojila je Sandra Perković iz Hrvatske sa 70,88 metara. Drugo mesto osvojila je Samjuels Dani iz Australije sa 67,77, a treće Kabaljero Denija sa Kube sa 66,14 metara.
"Posle takmičarske pauze od osam meseci, početak nije baš zadovoljavajući. Imala sam mali peh, stvari su mi kasnile i došle su tek veče pred nastup. Nisam baš koncetrisano ušla u takmičenje. Idemo sve ispočetka. Podizaću formu iz takmičenja u takmičenje i biti spremna kad je najvažnije", rekla je Tomaševićeva posle takmičenja.




