Izvor: Sportski Žurnal, 05.Okt.2011, 13:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trener prodao kravu kako bi dečaci otišli na EP
Trener i vlasnik karate kluba Supermen iz Užica, Milovan Milutinović bio je prinuđen da proda kravu, kako bi troje dece odveo na Evropsko prvenstvu u Mađarskoj. Iako je pre mesec poslao molbu za pomoć gradskim ocima i pojedinim užičkim firmama, ni dva dana pred putovanje, nije dobio pomoć.
Troje užičkih karatista iz KK Supermen iz Užica, Luka Stanković, Lazar Đerić i Stefan Lazarević ipak će otići u Mađarsku na Evropsko prvenstvu zahvaljujući >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << treneru Milovanu Milutinoviću. Ovaj požrtvovani trener odlučio se za nesvakidašnji gest. Iako će u narednih pet dana predstavljati našu zemlju, pa i grad Užice, ovi mladi sportisti nisu našili na adekvatnu podršku i razumevanje.
Za jedno dete roditelji su obezbedili novac za put i boravak, ali za dva dečaka nisu imali dovoljno novca. Njihov trener znajući za finansijsku situaciju, odlučio se da uradi ono što niko od njega niti je očekivao, niti je tražio:
– Znam da su ova deca posebno talentovana i da mogu u Mađarskoj postići odlične rezultate. Još pre trideset dana sam poslao molbu za pomoć i gradskim vlastima i pojedinim užičkim firmama. Međutim, ni dva dana pred putovanje nisam dobio nikakvu pomoć, rekli su mi da ne mogu da izdvoje novac. Ceo boravak za decu i mene košta 1.060 evra – ogorčen je Milutinović.
On je dodao:
– Učinio sam ono što sam morao. Jedino rešenje je bilo da prodam kravu i prodao sam je za 780 evra jednoj mesari u gradu. Sada imamo dovoljno i idemo na put, ali je sramota kako se naša vlast i društvo ponašaju prema deci. Oni su naša budućnost, svi težimo da imamo zdrav naraštaj, propagiramo sport, a kad treba da se uloži u njih, onda ih nema nigde. Vlast stotine hiljada dinara troši na razne prijeme, proslave, a za decu nema.
Trener Milutinović veruje da će njegovi takmičari desetogodišnji Luka Stanković i Lazar Đerić, i devetogodišnji Stefan Lazarević, iz Mađarske doći sa medaljama:
– Zato je vredelo žrtvovati i kravu.
Nastavak na Sportski Žurnal...











