
Izvor: Mondo, 16.Sep.2015, 19:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trener Alkmara: Poraz u derbiju ne znači ništa
Holandski stručnjak neće da sudi o Partizanu na osnovu poraza u večitom derbiju. "Njihova najveća prednost je to što igraju na domaćem terenu", kaže on.
Foto: uefa.com
Za Partizan takmičenje u Evropi ponovo počinje u četvrtak. U prvom kolu ovog takmičenja ugostiće ekipu AZ Alkmara, koja je danas pristigla u Beograd.
Trener ovog kluba Jon van den Brom ocenio je danas da >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << njegovi fudbaleri imaju 50 odsto šanse da pobede Partizan sutra u prvom kolu Lige Evropa.
"Šanse su 50-50. Čuli smo za njihov poraz u derbiju, ali mislim da će sutra biti potpuno drugačija utakmica, a ne mogu da kažem ništa o Partizanu na osnovu tog poraza. Njihova najveća prednost je to što igraju na domaćem terenu, a pokazali su da su na dobrom putu čim su došli u grupnu fazu", rekao je Van den Brom novinarima u Beogradu.
Trener je holandskim novinarima odgovorio da njegov tim ima iskustva igranja u jugoistočnoj Evropi.
"Igrali smo ranije u ovom delu u Evrope, u Rumuniji, a igrali smo i u Istanbulu i znamo kako je. Očekujem da će duel biti uzbudljiv", rekao je Van den Brom.
Partizan u Superligi ima tri poraza, a poslednji je usledio od "večitog" rivala Crvene zvezde, a u medijima su se pojavili pozivi da se smeni trener, a navijači glasno izražavaju svoje nezadovoljstvo rezultatima.
"Znam da atmosfera u Partizanu možda nije fantastična, ali meni to nije važno, koncentrisani smo samo na utakmicu. Moja ekipa dobro igra, a rezultati govore za sebe, i ne bismo bili ovde da nismo dobar tim. Svi u Holandiji očekuju od igrača da lako i lepo pobeđuju i dolaze do dobrih rezultata", rekao je Van den Brom.
Utakmica se igra u četvrtak na stadionu Partizana sa početkom od 21.05.
Pogledaj vesti o: Partizan