Transferi u Premijer ligi: Djorkaef potpisao za Bolton

Izvor: B92, 12.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Transferi u Premijer ligi: Djorkaef potpisao za Bolton



Francuski vezni fudbaler Juri Djorkaef, koji je u Bolton prosle godine dosao na pozajmicu, potpisao je danas dvogodisnji ugovor sa ovim klubom iz engleske Premijer lige.

Clan reprezentacije Francuske koja je 1998. godine osvojila Svetsko i 2000. godine Evropsko prvenstvo, 34-godisnji Djorkaef je u Bolton stigao iz Kajzerslauterna i pomogao je klubu da ostane u prvoj ligi.

Francuz je cetvrto veliko pojacanje Boltona u ovom prelaznom roku, posle kapitena >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Nigerije na minulom mundijalu Dzej Dzej Okoce, Akina Bulenta iz Turske i Delroja Fejsija. Sledeca meta menadzera Sema Olardajsa je drugi nigerijski odbrambeni igrac, Taribo Vest.

Lids prihvatio Ulijeovu ponudu za Bojera

Engleski prvoligas Liverpul dogovorio se danas sa Lids Junajtedom oko nadoknade za transfer Lija Bojera, preneo je danas zvanicni sajt ovog fudbalskog kluba. Pretpostavlja se da se radi o sumi od 9 miliona funti.

Ovaj vezni igrac, koji je odbio da produzi ugovor sa Lidsom, sledece nedelje ce razgovarati sa trenerom Liverpula Zerarom Ulijeom oko licnih uslova.

"Dogovorili smo se oko obestecenja za Lija Bojera. Dozvolili su nam da razgovaramo sa igracem i to ce se desiti pocetkom sledece nedelje", rekao je portparol Liverpula.

Prvi Korejac u Premijer ligi

Juznokorejski napadac Li Cung-Su bi mogao da predje u Sautempton, cime bi postao prvi fudbaler iz te zemlje koji je igrao u engleskoj Premijer ligi.

Ovaj 21-godisnji napadac, koji je za svoju reprezentaciju odigrao svih sedam meceva na minulom mundijalu, sledecih 10 dana ce trenirati sa engleskim klubom, da bi posle tog perioda trener Gordon Strahan odlucio da li ce igrac ostati u klubu.

Li je za Juznu Koreju odigrao 31 mec i postigao je cetiri gola. On trenutno igra za Ulsan Hjundai, a Strahan zeli da ga povede na turneju po Svedskoj ukoliko igrac dobije medjunarodnu dozvolu da igra.

"Verujem da ce mi klub dozvoliti da idem. Ne zelim da propustim ovu priliku i dacu sve od sebe", rekao je Li.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.