Tinejdžer koji je debitovao protiv Zvezde doneo pobedu Monaku

Izvor: B92, 10.Mar.2024, 18:51

Fudbaleri Monaka savladali su Strazbur u gostima 1:0 golom 19-godišnjeg Eliesea Ben Segira u 72. minutu.

Inače, u pitanju je momak koji je za seniorski tim iz Kneževine debitovao u novembru 2022. godine protiv Crvene zvezde u okviru Lige Evrope.

Od tada njegova karijera ide onako kako su mnogi stručnjaci najavljivali.

Prve golove u seniorskoj karijeri, i to dva, dao je protiv Oksera krajem decembra 2022. godine, a danas je ponovo zablistao.

U >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igru je ušao u 59. minutu, a desetak minuta kasnije postigao gol odluke.

Monako se ovom pobedom učvrstio na trećem mestu, sada na samo bod od Bresta i 11 od lidera Pari Sen Žermena.

U isto vreme, odigrana su još dva meča 25. kola.

Mec je u derbiju začelja savladao poslednjeplasirani Klermon 1:0 golom Gruzina Žorža Mikautadzea, dok je Avr porazio Tuluz identičnim rezultatom pogotkom Kristofera Operija.