Izvor: Sportski Žurnal, 05.Jun.2011, 13:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Timovi spremni za bojkot VN Bahreina?
Odluka Veća motosporta Međunarodne automobilske federacije (FIA) da se odložena Velika nagrada Bahreina ipak vozi i to u terminu premijerne VN Indije 30. oktobra, čini se, još uvek ne znači da će se trka i održati.
Problem bi mogao da predstavlja stav timova koji je očigledno u koliziji sa stavom FIA, obzirom da kako trenutno stvari stoje ekipe nisu zainteresovane za trku u Bahreniu u oktobru.
Razlog bi mogao da bude pritisak koji postoji na timove da zauzmu stav o situaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << u zemlji Persijskog zaliva, posebno zato što organizacije za zaštitu ljudskih prava tvrde da je odluka Veće motosporta udarac za ljude u Bahreinu.
Trka je i odložena zbog nemira tokom demonstracija protiv vlasti u kojima je poginulo 30 ljudi uz stotine uhapšenih, od kojih su neki još uvek u zatvoru. Od trenutka odlaganja trke Bahrein je snažno lobirao kako bi ipak ugostio Formulu 1. Međutim, utisak koji preovladava je da Formula 1 ne bi trebala da se vraća u Persijski zaliv iz moralnih razloga.
Timovi ne žele da odu u Bahrein, ne samo iz moralnih razloga, već i zbog potencijalnih problema sa bezbednošću. Takođe se očekuje da će postojati i otpor od strane sponzora. Kako bilo, lopta je sada u dvorištu Asocijacije timova Formule 1 (FOTA) u kojoj su prisutne sve ekipe osim Hispanije.
Nastavak na Sportski Žurnal...







