Izvor: Sportske.net, 09.Feb.2020, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

TBSL - "Stotka" Fenera, Efes može i bez paklenog tandema

Pobede istanbulskih velikana u 19. kolu turskog šampionata

Efes je na gostovanju slavio protiv Bujukčekmedžea sa 92:67.

Piters je ubacio samo u prvoj četvrtini 15 poena, gosti su na odmor otišli sa sedam poena viška. Uspeli su domaći košarkaši da poravnaju rezultat u nastavku (33:33), ali je Efes poluvreme završio serijom 10:2.

Treći kvartal Efes otvara sa tri vezana pogotka, sve je postalo jasno do kraja deonice, kako je gost na poslednji >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odmor otišao sa viškom od 16 poena.

Do kraja su uspeli i da uvećaju suficit i da upišu još jedan ubedljiv trijumf.

Larkin nije igrao, Micić se nije upisao, pa je najefikasniji bio Alek Piters sa 22 poena, po 10 su dodali Anderson i Sajbir.

U poraženom sastavu 13 poena Apšoa, 12 je dodao Kiliči, 11 Sariaslan, dok je 10 dodao Ivedi.

Fener je kao gost slavio protiv Bahčešehira sa 100:79.

Dobili su prvi kvartal sa 24:19, ali je domaćin ubrzo preokrenuo rezultat.

Ipak, Mahmatoglu i De Kolo su pogurali ekipu Željka Obradovića, koja na odmor odlazi sa viškom od 11 poena.

Fener potom stiže i do viška od 20 poena u trećoj četvrtini, ali je domaćin napravio seriju 17:0 i u potpunosti se vratio u meč.

Uspeli su gosti iz Istanbula ipak da se podignu, razigrao se i Naneli, pa je pala i "stotka" na gostovanju.

Pobednički sastav su sa po 26 poena predvodili Mahmatoglu i De Kolo, pratili su ih Naneli sa 16 i Vesterman sa 15 poena.

U poraženom sastavu 28 poena Goldena, 18 je dodao Klark, po 14 su ubacili Matijang i Džouns.