Svrake jače od vukova – velika pobeda Njukasla

Izvor: B92, 12.Mar.2023, 20:33

"Svrake" jače od "vukova" – velika pobeda Njukasla

Fudbaleri Njukasla savladali su Vulverhempton rezultatom 2:1 (1:0) u utakmici 27. kola engleske Premijer lige.

Iako su nakon toga viđena tri pogotka, ključan momenat desio se uoči prvog gola na meču, kada su u duelu bili golman domaćih Nik Poup i napadač "vukova" Raul Himenes.

Poup je izgubio loptu koju mu je Himenes oduzeo i došlo je do kontakta za koji su gosti tražili penal i crveni karton.

Ali, nisu dobili čak ni faul, pošto je sudija procenio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da Poup nije želeo da inicira kontakt, već da je to učinio Himenes.

To je dalo krila "svrakama" koji su do tog momenta bili u podređenom položaju, a od tada su krenuli u jake napade.

I to je u 26. minutu rezultovalo vodećim pogotkom koji je na centaršut Kirana Tripijea glavom postigao Aleksander Isak.

I nakon tog gola je Njukasl napadao, Gimaraeš je pogodio prečku, dok je za Vulvse Podens pogodio stativu.

"Vukovi" su do izjednačenja došli u 70. minutu kada je strelac bio Hvang, ali do boda nisu došli.

Junak Njukasla postao je Migel Almiron koji je efektno pogodio u 79. minutu za konačnih 2:1.

Njukasl je skočio na 5. mesto sa 44 osvojena boda, dva više od Liverpula, uz utakmicu više.

Vulverhempton je ostao na 13. poziciji sa 27 osvojenih bodova.