Izvor: B92, 29.Jun.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svetska liga: SCG - Holandija 3:1 (update)

Odbojkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je ekipu Holandije sa 3:1, po setovima 34:32, 23:25, 25:20, 25:18, u poslednjoj utakmici takmičenja po grupama u Svetskoj ligi.

To je "plavima" osma pobeda ove godine Svetskoj ligi u Grupi C, u kojoj su izgubili četiri meča.

Selekcija SCG je u petak maksimalnom pobedom od 3:0 nad Holandijom već obezbedila plasman na finalni turnir tog takmičenja, koji će se održati od 8. do 13. jula u Madridu.

U Grupi C, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << SCG je trenutno prva, ali drugoplasirana Bugarska ima meč manje, koji kasnije večeras igra sa Kubom.

SCG je subotnji meč počela u postavi: Milan Vasić, Bojan Janić, vasa Mijić, Nikola Grbić, Vladimir Grbić, Andrija Gerić, Igor Vušurović.

Utakmica je počela "razmenom" poena, a na prvi tehnički tajm-aut Holandjani su otišli sa poenom prednosti. To vodjstvo su uvećali do drugog obaveznog odmora na četiri peona (16:12, ali su se "plavi" postepeno vratili i izjednačili kod 18:18. Igra "poen za poen" nastavila se u tom maratonskom setu, koji je rešen nakon što je gostujući tim propustio da realizuje četiri set lopete, a tim SCG tek kod šeste bio siguran za 34:32 i 1:0 u setovima.

U drugom setu, ponovo su Holandajni imali početnu prednost, a do drugog tehničkog tajm-auta uvećali su je na čak plus šest (16:10). Domaći tim se približio, neverovatno poboljšanom igrom uspeo da dodje i do izjednačenja na 23:23, ali su gosti prvi imali set loptu i odmah je iskoristili za 25:23 i 1:1.

Znatno boljom igrom, "plavi" su u trećem setu brzo ostvarili visoko vodjstvo, pa su na prvom tehničkom tajm-autu imali četiri peona prednosti, a na drugom pet, 16:11. Rutinski održavajući taj odnos snaga, do prve set lopte domaći tim je došao kod 24:17, ali je Holandija vezala poene do 24:20.

Tada je selektor SCG Veselin Vuković zatražio tajm-aut, što je prekinulo seriju odličnih servisa gotiju i donelo 25:20 i 2:1 za "plave".

Četvrti set takodje je počeo prilično izjednačenom igrom, ali su do drugog tehničkog tajm-auta "plavi" stvorili osetnu prednost od tri poena (16:13), koju su održavali. U samoj završnici domaći su taj plus i znatno uvećali. Do prve meč lopte "plavi" su stigli na 24:16, a set je završen kod 25:18, čime je ostvarena pobeda od 3:1, posle sat i 47 minuta igre. SCG: Rajko Jokanović, Milan Vasić (16), Bojan Janić (11), Slobodan Boškan, Djula Mešter, Vasa Mijić, Nikola Grbić (4), Vladimir Grbić (20), Andrija Gerić (8), Goran Vujević, Ivan Miljković, Igor Vušurović (9).
Holandija: Van Gent (3), Freriks, Klok, Van De Gor (10), Sibers , Tromel (14), Sombroek, Paulides (13), Man (16), Van de Lo (16), Bontje (5), Van de Ven.
Greške SCG: 28. Greške Holandije: 39
Dvorana: "Spens", Novi Sad. Gledalaca: 7.050 Sudije: S. Hank (Slovačka), G. Radi (Mađarska).

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.