Izvor: Beta, 24.Jan.2020, 08:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švarcman eliminisao Lajovića u trećem kolu AO

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je u trećem kolu Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u noći izmedju četvrtka i petka poražen od Argentinca Dijega Švarcmana sa 3:0 (6:2, 6:3, 7:6).Meč je trajao dva sata i 16 minuta.Na startu prvog seta oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, ali je Švarcman pri rezultatu 2:2 osvojio naredna četiri gema i iskorisio drugu set loptu za vodjstvo od 1:0.Četvrti gem drugog seta doneo je novi brejk za Argentinca, ali je Lajović uspeo da uzvrati ri-brejkom i smanji zaostatak na 3:4.Ipak, ponovo je uspedila mini serija argentinskog tenisera, koji je bio bolji u sledeća dva gema i došao na set od pobede u ovom meču.Treći deo igre doneo je najveću neizvesnost i veliku borbu. Na startu su vidjena četiri uzastopna brejka na obe strane, te je rezultat bio izjednačen 2:2.Do kraja seta oba tenisera pružila sh izjednačenu igru, te je pitanje pobednika rešeno u taj-brejku.Imao je Lajović tri set lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi, za razliku od Švarcmana, kojem je bila dovoljna jedna meč lopta da završi meč u svoju korist.U osmini finala Argentinac će igrati protiv boljeg iz duela izmedju srpskog tenisera Novaka Djokovića i Japanca Jošihita Nošioke.Osim Švarcmana, plasman ...