Superliga: Mreže ostale mirne u Vojvodini

Izvor: Vesti-online.com, 09.Dec.2018, 19:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolo pre kraja u jesenjem delu domaćeg šampionata Radnički obezbedio drugo mesto.

Radnik iz Surudulice i Voždovac su na gostovanjima pobedili 2:1 Mačva, odnosno Dinamo Vranje.

Na susretu u Šabcu je viđena retka situacija, igrač Mačve Nenad Jovanović je dobio crveni karton u drugom minutu utakmice, tako da se prednost domaćeg terena izjalovila.

Uprkos brojčanoj nadmoći Mačvani su postigli prvi pogodak u 15. minutu preko Adamovića. ,
Vođstvo nije dugo trajalo, pošto su Zlatanović u 23. i Stojanović u 29. minutu dali golove kojima je Radnik odneo tri boda.

U duelu Voždovčana i Vranjanaca je crveni karton pokazan tek u 77. minutu i pri vođstvu "Zmajeva" 2:1. Dvostruki strelac bio je Alen Mašović, u 39. i 74. minutu. Željko Dimitrov je zatresao mrežu dva minuta pre drugog žutog kartona Vladimiru Iliću.

Čak su i trijumfi Radničkog iz Niša i Mladosti iz Lučana bili vrlo slični - Spartak i Zemun su pali sa 3:0. I Subotičani i Zemunci su u samim finišima meča podigli razliku postizanjem autogolova.

Rezultati 20. kola

Crvena zvezda - Napredak 3:0 (Simić u 13, Veškovac autogol u 60, Ben u 79)

Rad - Partizan 0:3 (Gomes u 5. i 71, Miletić u 10)

Proleter - Čukarički 0:0

Bačka - Vojvodina 0:0

Dinamo - Voždovac 1:2 (Dimitrov u 75 - Mašović u 39. i 74)

Mačva - Radnik 1:2 (Adamović u 15 - Zlatanović u 23, Stojanović u 29)

Radnički - Spartak 3:0 (Stanisavljević u 8, Grbić u 54, Tekijaški autogol u 85)

Zemun - Mladost 0:3 (Radivojević u 32, Pavlović iz penala u 45, Trajković autogol u 89)

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.