Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Sep.2008, 01:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Superliga: Danas derbi Vojvodina - Hajduk
BEOGRAD, NOVI SAD - Utakmicama petog kola ovog vikenda nastavlja se takmičenje u fudbalskoj Superligi Srbije. Mečevi će biti odigrani u dva dana. Dok Zvezda "juri" prvu pobedu u prvenstvu, derbi kola igra se u Novom Sadu između Vojvodine i Hajduka.
Vojvodina je druga na tabeli, a treći je Hajduk, koji jedini uz lidera Partizan još nije poražen u prvenstvu. Pažnja javnosti, međutim, najviše je usmerena na meč Crvene zvezde, koja dočekuje Jagodinu i želi da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << zabeleži prvu pobedu ove sezone.
Jagodina je u prošlom kolu izgubila od Vojvodine, a posle je uložila žalbu na suđenje na tom meču i čak zapretila istupanjem iz lige, tako da ima veliki dodatni motiv na prvom gostovanju Crvenoj zvezdi. Javor je prošle nedelje okončao sjajnu seriju od 40 utakmica bez poraza, ali želi da ostane pri vrhu tabele, pošto je trenutno četvrti. Tim iz Ivanjice dočekuje beogradski Čukarički, koji ove sezone igra promenljivo.
Odmah iza Javora nalazi se OFK Beograd, sa istim brojem bodova, ali nešto slabijom gol razlikom. Tim sa Karaburme posle pobede u gostima u prošlom kolu u dobrom raspoloženju očekuje Banat i traži novi trijumf.
Šampion Partizan posle trijumfa u Temišvaru u Kupu UEFA želi u nedelju da potvrdi dominaciju u domaćem fudbalu na gostovanju Radu, trenutno poslednjem timu na tabeli.
U nedelju igra i drugi predstavnik Srbije u evropskim kupovima, Borac iz Čačka, koji dočekuje Napredak sa željom da zabeleži prvu prvenstvenu pobedu ove sezone.
Subota (16,30 časova)
Beograd: OFK Beograd - Banat
Novi Sad: Vojvodina - Hajduk
Beograd: Crvena zvezda - Jagodina
Ivanjica: Javor - Čukarički
Nedelja (16,30)
Beograd: Rad - Partizan
Čačak: Borac - Napredak
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...













