Šumari približili Sautempton odlasku u Čempionšip

Izvor: B92, 08.Maj.2023, 23:02

"Šumari" približili Sautempton odlasku u Čempionšip

Fudbaleri Notingem Foresta pobedili su sa 4:3 Sautempton i tako se približili opstanku u Premijer ligi.

Sa druge strane ovaj poraz može skupo da košta goste sa juga Engleske, koji je sada sve bliže da sledeće sezone igra u Čempionšipu.

Goleadu na ovom meču je otvorio Avoni u 18. minutu, samo tri minuta kasnije je isti fudbaler ponovo zatresao mrežu gostiju.

Ovaj blickrig domaćih nije uzdrmao Sautempton, čije je navijače razgalio Karlos Alkaras u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 25. minut jer je smanjio prednost domaćih.

Ali onda kada su se svi spremali da odu na poluvreme, Notingem je povećao prednost preko Morgana Gibs Vajta.

Samo šest minuta se igralo u drugom poluvremenu, a defanzivac gostiju i fudbaler koji ima srpske korene Lijanko Vojinović je postigao svoj prvi gol u dresu Sautemptona.

Krenuli su posle ovog gola gosti u napad, pokušali da dođu do izjednačenja, ali ih je presekao četvrti gol domaćih.

Pogodio je Danilo, ali je pre toga njemu sjajno asistirao Gibs Vajt.

U sledećem kolu Notingem Forest će gostovati Čelsiju, dok će Sautempton na svom terenu dočekati Fulam.

Premijer liga 35. kolo: Ponedeljak:

Fulam – Lester 5:3 (3:0)