Šumadija bolja od Radničkog

Izvor: KGsport.info, 14.Nov.2015, 21:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašice Šumadije savladale su Radnički sa 86:81 (26:16, 17:23, 20:19, 23:23), u prvom ovosezonskom gradskom derbiju odigranom u hali “Gordana Goca Bogojević“, u okviru 7. kola Prve lige Srbije.
Derbi gradskih rivala opravdao je očekivanja, a pobedio je tim koji je u većem delu susreta imao prednost.
Do polovine prve deonice ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi drugi deo ovog perioda pripao Šumadinkama koje su bile su sigurnije i stekle dvocifrenu prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << (26:16). Radnički je uspeo da smanji prednost Šumadije u drugoj četvrtini, pa se na odmor otišlo sa 43:39 za izabranice trenera Darka Jakovljevića.
U nastavku utakmice Radnički je stigao do izjednačenja (23. minut), 47:47, ali se Šumadija serijom 6-0 ponovo “odlepila“ i na kraju treće deonice bilo je 63:58 za formalnog domaćina na ovom susretu, ekipu Šumadije.
U poslednjih 10 minuta viđena je velika borba. Radnički je u 34. minutu susreta uhvatio priključak, prišao na 64:65, pa na 66:67. Sa pet uzastopnih poena Jelena Prvulović odvodi svoj tim ponovo na “plus 6“ (72:66). Prednost Šumadinki u jednom trenutku bila je 81:73, na dva minuta pre kraja, pa su rutinski utakmicu privele kraju i stigle do trijumfa.
Bojana Stevanović iz poeraženog tima imala je index korisnosti 37! Utakmicu je završila sa 26 poena. Milica Cvetanović je dodala 18. Najefikaniji pojedinac susreta bila je Aleksandra Katić koja je učestvovala u trijumfu svoje ekipe sa 33 poena. Ćulafić je ubacila 15, Milošević 13, a Prvulović 10 koševa.
Ovo je treći trijumf za Šumadinke iz sedam susreta, dok je Radnički ubeležio treći poraz.
U narednom, 8. kolu Prve lige Srbije, Šumadija gostuje ekipi Kraljeva, dok će Radnički biti domaćin niškom Studentu.