Sudije stopirale Jelenu u Torontu

Izvor: Blic, Beta, 23.Avg.2009, 01:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sudije stopirale Jelenu u Torontu

Jelena Janković je zaustavljena u pohodu na drugu uzastopnu titulu na američkoj turneji. Srpska teniserka poražena je u četvrtfinalu Mastersa u Torontu (nagradni fond dva miliona dolara) od 36. igračice sa WTA Ališe Klejbanove sa 2:1, po setovima 6:7(6:8), 7:6(9:7), 6:2, posle iscrpljujuće bitke od tri sata i 16 minuta. Iako je imala meč loptu u taj-brejku >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << drugog seta, Jelena nije zabeležila osmu uzastopnu pobedu, a kao jedan od razloga poraza navela je sudijske greške koje su je unervozile.

– U nekim trenucima je bilo smešno! Nisam znala šta se dešava. Ne tražim često „čelendž", ali bih izgubila prvi set da to nisam činila u taj-brejku. Toliko sudijskih grešaka dovodi do frustracije. Svaki put kada je loptica padala uz liniju imala sam dilemu da li je u terenu ili nije. Međutim, šta da radim, dala sam sve od sebe – istakla je Jankovićeva.

Kanadski izveštači slikovito su opisali da bi večita teniska prznica Džon Mekinro izašao ponosan sa ovog meča. Rivalke su čak 21 put tražile proveru „oka sokolovog": Srpkinja je bila u pravu u sedam od 13 slučajeva, dok je Ruskinja imala vrlo slabu koncentraciju – samo dva puta iz osam pokušaja „spasavala" je poen.

– U ovom delu turnira ne bi smelo da bude ovoliko propusta. Stvarno je bilo previše – pravdala se Jelena, koja je četiri puta u finišu prvog seta „čelendžom" ispravljala glavnog i linijske sudije, a pogotovo je bila u pravu kada joj je na set loptu protivnice nepravedno dosuđena dupla greška.

Četvrtfinalni meč u Torontu imao je scenario kakav samo Jelena Janković može da napiše. Klejbanova je propustila dve set lopte u 12. gemu, ali je u taj-brejku prvog seta lako došla do 4:0, potom i do 6:3. Međutim, četvrta teniserka sveta napravila je čudesni preokret i rešila prvi set u svoju korist – 8:6 u „doigravanju".

Nastavila je Jelena da igra kao u transu i na početku drugog dela igre povela 2:0, i opet stala. Moskovljanka je preokrenula na 5:3, na 5:4 imala je dve meč lopte na svoj servis. Jankovićeva ih je spasla i uspela posle serije prednosti da izjednači na 5:5. U taj-brejku drugog seta Klejbanova je propustila novu set loptu, a onda je Jelena mogla da dokrajči protivnicu. Nije uspela, jer je Ruskinja osvojila tri poena u nizu, izjednačila na 1:1, a onda je u trećem setu Srpkinja prestala da igra.

– Ovo je moj najbolji meč u karijeri – priznala je Klejbanova, koju je na Australijen openu odlično zapamtila i Ana Ivanović. – Spasla sam meč loptu i to je bila sjajna stvar za moje samopouzdanje. Nisam umorna fizički, ali sam emotivno iscrpljena. Kada u meču ima toliko važnih poena i kada je svaka loptica odlučujuća, to stvarno „deluje" na mozak.

Logično, Klejbanova nije htela previše da kritikuje sudije posle velike pobede.

-–Jeste bilo grešaka sudija, ali bilo im je teško da procene. Toliko loptica je palo blizu linije, da je čovekovom oku nemoguće da uhvati gde su stvarno padale – rekla je Klejbanova.

Serena među Ruskinjama

Rezultati četvrtfinala Mastersa u Torontu: Klejbanova–Janković(5) 6:7, 7:6, 6:2, A. Radvanjska(14) – Šarapova 2:6, 6:7, Stosur–Dementijeva (4) 7:6, 1:6, 3:6, Safarova – S. Vilijams (2) 3:6, 2:6. Polufinale: Klejbanova–Šarapova, Dementijeva (4) – S. Vilijams (2).

Rezultati američke serije

Jelene Janković

Stanford

2. kolo. Janković–Hejns 6:3, 6:1

3. kolo: Janković–Lisicki 2:6, 6:2, 6:4

četvrtfinale: Janković–Bartoli 6:3, 6:7, 3:6

Sinsinati

2. kolo: Janković–Kirilenko 7:6, 6:3

3. kolo: Janković–Azarenka 7:5, 7:6

četvrtfinale: Janković–Bamer 6:0, 6:3

polufinale: Janković–Dementijeva 7:6, 0:6, 7:6

finale: Janković–Safina 6:4, 6:2

Toronto

2. kolo: Janković–Šnider 7:5, 6:4

3. kolo: Janković–Klajsters 1:6, 6:3, 7:5

četvrtfinale: Janković–Klejbanova 7:6, 6:7, 2:6

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.