Stativa spasila Atletiko  važna pobeda u borbi za titulu

Izvor: B92, 01.Maj.2021, 18:14

Stativa spasila Atletiko " važna pobeda u borbi za titulu

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na gostovanju kod Elčea 1:0 u meču 34. kola LaLige.

Pobedonosni gol za "jorgandžije" postigao je Marko Ljorente u 23. minutu nakon dodavanja Janika Karaska.

Malo je falilo da Atletiko kiksne i na petoj uzastopnoj utakmici na strani u prvenstvu, pošto je Elče imao penal u drugom minutu sudijske nadoknade.

Fidel je preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu gola koji čuva Jan Oblak.

Atletiko je bio bolji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rival u prvom delu meča, dok je Elče svoje najbolje šanse propustio u nastavku. Pre tog penala, Baragan je pet minuta raije imao šansu, ali je promašio.

Tim Dijega Simeonea je stigao do veoma važne pobede u trci za titulu i sada ima pet bodova više od dva najveća rivala, Reala i Barselone, uz meč više.

Elčeu predstoji borba za opstanak. Trenutno su 18. sa 30 bodova, baš koliko ima i Valjadolid, prvi iznad crte.