Stativa nervirala Fiorentinu – Viola okrenula Lacio

Izvor: B92, 26.Feb.2024, 23:44

Stativa nervirala Fiorentinu – Viola "okrenula" Lacio

Fudbaleri Fiorentine savladali su Lacio (2:1), u meču 26. kola italijanske Serije A.

Viola, za koju je čitavu utakmicu odigrao Nikola Milenković, do trijumfa je stigla posle preokreta.

Gosti iz prestonice su poveli preko Luisa Alberta u 45. minutu, da bi Majkl Kajode u 61, odnosno Đakomo Bonaventura u 69. minutu doneli pobedu domaćima.

Fiorentina je bila znatno bolji rival, čini se da je mogla da postigne i pet golova, ali je u četiri navrata pogađala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stativu Provedelovog gola.

Između ostalog, to je učinio i Nikolas Gonsales u 69. minutu susreta.

Milenković je u poslednjim trenucima zaustavio opasan pokušaj nebesko-plavih, te tako dao doprinos u osvajanju tri boda.

Fiorentina je preskočila Lacio na tabeli, ima 41 bod i sedma je na tabeli. Nalazi se poziciju iznad sa poenom više od večerašnjeg rivala.

"Ljubičasti" u narednom kolu gostuju Torinu, dok će Lacio dočekati Milan.