Stanković opet prvak s Interom

Izvor: Press, 17.Maj.2010, 06:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanković opet prvak s Interom

Murinjova ekipa savladala Sijenu sa 1:0 u poslednjem kolu Serije A i osvojila peti uzastopni „skudeto"! Gol za veliko slavlje postigao Dijego Milito 57. minutu, Dejan Stanković ušao u drugom delu i pogodio prečku

Dejan Stanković caruje na „čizmi"! Fudbaleri Intera su pobedom nad Sijenom (1:0) u poslednjem kolu italijanske serije A osvojili petu uzastopnu titulu, i to ispred Rome, koja je takođe trijumfovala nad Kjevom u Veroni >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << (2:0). Strelac jedinog gola na meču u Sijeni bio je Dijego Milito u 57. minutu, a kapiten srpske reprezentacije, koji je igrao u drugom poluvremenu, na taj način došao je do svog šestog skudeta.
Očekivano ili ne, poslednje kolo najelitnijeg italijanskog takmičenja donelo je pravu dramu u odlučujućim bitkama za titulu prvaka. Ekipa Rome, koja je pred poslednju rundu imala dva boda zaostatka u odnosu na Inter, posle prvih 45 minuta i vođstva nad Kjevom u Veroni (2:0), uslovno rečeno bila je na prvoj poziciji i u tom momentu bliža „skudetu" od „neroazura", koji su poluvreme u Sijeni okončali bez golova. Da je, dakle, italijansko prvenstvo okončano na poluvremenu, Inter i Roma bi imali isti broj bodova, ali bi klub iz prestonice zbog boljeg skora u međusobnim duelima prekinuo četvorogodišnju dominaciju „interista" i titulu, posle devet godina, doneo u Rim.

Totalna ofanziva šampiona vrlo brzo je dala rezultat u nastavku. Snove navijača „vučice" da bi se čudo ipak moglo dogoditi ruši, a ko drugi nego neumoljivi Argentinac Dijego Milito, posle asistencije zemljaka Havijera Zanetija, i predsednik Masimo Morati je lagano krenuo da otvara šampanjac u čast pete uzastopne titule...
Dejan Stanković, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu umesto Marija Balotelija, imao je šansu da svoju šestu titulu u Italiji zakiti golom. Stanković je u 80. minutu šutirao kao iz topa, u svom prepoznatljivom stilu iz prve, ali je njegov udarac zaustavila prečka.
- Ove sezone je bilo mnogo teže odbraniti titulu nego prethodnih i zato je i mnogo slađe. Roma je imala fantastičnu sezonu, ali mislim da smo mi zasluženo šampioni - govorio je ushićeno srpski reprezentativac posle utakmice.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.