Srpski NBA derbi: Teodosić slavio protiv Bogdana

Izvor: BKTV News, 14.Jan.2018, 11:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski derbi između Miloša Teodosića i Bogdana Bogdanovića pripao je Los Anđeles Klipersima koji su na svom terenu savladali Sakramento 126:105 u nastavku NBA lige.

Klipersi su čak četvrti put slavili nad Kingsima ove sezone ubedljivom igrom, uz 11 poena i pet asistencija Miloša Teodosića, dok je na drugoj strani Bogdanović ubacio dva više i imao isto toliko završnih dodavanja.

Meč je obeležio Lu Vilijams sa 26 pogodaka i nastavio sjajnu formu ovog meseca sa prosekom od 32,7 poena po utakmici.

Fantastičnu partiju pružio je još jedan srpski košarkaš, Nikola Jokić je sa 23 poena, devet skokova i sedam asistencija učestvovao u porazu svog Denvera na gostovanju San Antoniju 112:80.

Uz Jokića kod Denvera raspoložen je bio samo Geri Heris sa 18 pogodaka, kod Sparsa isto toliko je dao bivši košarkaš Partizana Davis Bertans, a Kavaji Lenard 19.

Boban Marjanović ponovo nije dobio ni minut odlukom trenera Stena van Gandija u porazu Detroita u Čikagu 107:105