Srbija zaustavljena u četvrtfinalu, Španci slavili posle peteraca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jan.2020, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaterpolo reprezentacija Srbije neće imati priliku da dođe do petog evropskog zlata u nizu. "Delfini" su u Budimpešti u četvrtfinalu Evropskog prvenstva poraženi od selekcije Španije na peterce 4:3. U regularnom toku meč je završen 6:6 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0).

Srbija je ispala u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Ovoga puta sreća iz peteraca je bila naklonjena Španiji. Prlainović i Mandić >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nisu bili uspešni, na drugoj strani Munariz i to je bio kraj. Srbija će u razigravanju za peto mesto igrati sa poraženim iz duela Hrvatska - Grčka.

Srbija je dobro počela ali je u drugom delu druge četvrtine pala. Od vođstva 3:1 za 200 sekundi Španija je napravila seriju 4:0. U trećem delu je Jakšić smanjio, Perone je na majstorski način povosio na 6:4 a nadu je vratio Ćuk.

Odlično je branio Pinedo,bio junak susreta.Ipak odlični Mandić je bio strelac za 6:6. Do kraja je propušteno dosta prilika da se slome Španci. Na kraju je 10 sekundi pre kraja dosudjen kontrafaul našeg tima i odlučili su peterci.

Ovako je protekao tok utakmice:

18.39 - Kraj meča, Španija bolja u izvođenju peteraca - 4:3. Sjajni golman rivala Pinjedo zaustavio je šuteve Prlainovića i Madića.

18.29 - Regularni deo meča završen je nerešenim rezultatom 6:6. Peterci će odlučiti polufinalistu!

18.19 - Dušan Mandić postiže gol za izjednačenje!!!

18.14 - Završena je i treća četvrtina, minimalna prednost Španije 6:5 pred poslednji period igre.

18.13 - Ćuk daje gol u poslednjoj sekundi napada i smanjuje prednost rivala!

18.08 - Felipe Perone kažnjava našu lošu odbranu, Španija ponovo ima dva gola prednosti - 4:6.

18.03 - Nikola Jakšić smanjuje prednost Španije na 4:5!

18.00 - Imamo prvi napad u trećoj deonici, Ćuk brži od Granadosa na startu četvrtine.

17.57 - Poluvreme, Srbija - Španija 3:5. Naši vaterpolisti imali su veliki pad u igri u ovoj četvrtini. Rival velikim preokretom, sa dva gola prednosti, odlazi na mali odmor.

17.56 - "Delfini" sa dva igrača manje u bazenu primaju novi gol - 3:5

17.53 - Pad u igri naših vaterpolista, Španci serijom od tri gola stižu do preokreta i prvog vođstva na meču - 3:4.

17.52 - Rival sa peterca stiže do izjednačenja - 3:3.

17.50 - Fernandez smanjuje prednost Delfina na 3:2.

17.49 - Sava Ranđelović koristi sjajnu asistenciju Prlainovića i postiže treći pogodak, Srbija vodi 3:1.

17.44 - I na startu druge četvrtine rival prvi stiže do lopte.

17.41 - Završena je prva deonica, Srbija vodi protiv Španije sa 2:1.

17.40 - Ortega smanjuje prednost - 2:1.

17.38 - GOOOL! Sjajni Mandić duplira prednost - 2:0.

17.36 - Naši vaterpolisti uspeli su da se odbrane i ako su imali dva isključena igrača.

17.34 - Dušan Mandić postiže prvi pogodak na meču, Srbija vodi sa 1:0.

17.33 - "Delfini" u dva navrata ne koriste igrača više - 0:0.

17.30 - Meč je počeo, prvi do lopte dolaze vaterpolisti Španije.

17.26 - Intonirane su himne Španije i Srbije, uskoro se očekuje i početak četvrtfinalnog duela. Ovo će biti 19. duel ove dve selekcije. "Delfini" na svom kontu imaju 13 pobeda.
Pogledaj vesti o: Vaterpolo

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...