Srbija poražena od Nemačke

Izvor: RTS, 11.Avg.2014, 08:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija poražena od Nemačke

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je sa 0:3 u setovima od Nemačke u utakmici četvrtog kola E grupe I divizije Gran-prija. Utakmica se igrala u Ankari, a rezultat po setovima je bio 25:21, 30:28, 25:18. Naredni rival su Turkinje, meč se igra u subotu.

Gran-pri, drugi vikend i neočekivan poraz na startu od Nemica. U izjednačenoj igri presudio je drugi set u kome su protivnice imale više sreće i dobile ga sa 30:28. To je prelomilo susret i naše odbojkašice >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su izgubile i treći set.

Srbija je veoma loše počela meč, što su Nemice iskoristile i povele sa 4:0, 7:2, pa 8:3. Srbija je smanjila na 8:5, a Nemačka odmah povećala prednost na 11:5. Vodile su Nemice sa 14:6, a Srbija je serijom od 4:0 ublažila njihovo visoko vođstvo - 14:10. Imale su Nemice i osam poena prednosti, 19:11, ali je tada Srbija počela da smanjuje zaostatak prvo na 21:15, pa 22:18 i 23:21. Ipak, Nemačka je sa dva vezana poena završila set sa 25:21.

U drugom setu, Nemačka je ponovo stigla do prednosti od tri poena 8:5 i održavala je do 12:9, kada je Srbija uspela da izjednači - 12:12. Na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:15 za Nemačku. Povele su zatim Nemice sa 17:15 i 18:16, a Srbija potom izjednačila na 18:18, a onda i povela sa 20:18. Uzvratila je Nemačka i sa tri uzastopna poena ponovo povela sa 21:20. Posle tajm-auta Zorana Terzića, Srbija je sa dva vezana poena stigla do vođstva od 22:21. U igri poen za poen, Srbija je stigla do prve set lopte (24:23). Nije Srbija realizovala prvu set loptu, pa ni naredne četiri, da bi zatim Nemačka stigla do svoje prve šanse da osvoji drugi set, što je i uspela, 30:28 za vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu se na početku vodila izjednačena borba. Na prvom tehničkom tajm - autu bilo je 8:7 za Srbiju, a na drugom 16:15 za Nemačku. Posle predaha, Nemice su serijom od 4:0 povele sa 20:15, a zatim i sa 23:16, a set su dobile sa 25:18 za pobedu od 3:0.

Najefikasnija u reprezentaciji Nemačke bila je Margareta Kozuh sa 18 poena, dok je Dženifer Gertis postigla 13. U selekciji Srbije istakla se Brankica Mihajlović sa 13 poena, a Ana Bjelica i Jelena Nikolić zabeležile su po devet.

Srbija će narednu utakmicu u Gran-priju igrati u subotu od 18.00 protiv Turske. Izabranice Zorana Terzića u I diviziji trenutno zauzimaju peto mesto sa sedam bodova, odnosno po dve pobede i dva poraza.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.