Srbija osvojila srebro na EP

Izvor: B92, 18.Feb.2012, 18:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska seniorska reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju u disciplini vazdušna puška na Prvenstvu Evrope u finskom mestu Vierumaki.

Srbija je bila druga sa 1.188 krugova i 92 centra (Andrea Arsović 397, Dragana Todorović 396, Ivana Maksimović 395).

Ovaj rezultat predstavlja i novi državni rekord. U konkurenciji 21 reprezentacije zlato su osvojile Nemice sa 1.190 krugova, a bronzu Francuskinje sa 1.188 krugova i 88 centara.

U pojedinačno finale, plasirala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se Andrea Arsović i to posle dodatnog raspucavanja sa pet dijabola. Pet takmičarki sa 397 krugova borilo se za tri mesta u finalu i Arsovićeva je sa 52 kruga imala najbolju seriju.

Na 16. mesto se plasirala Dragana Todorović sa 396 krugova (99, 100, 99, 98) dok je 21. Ivana Maksimović sa 395 krugova (98, 99, 100, 98). Todorovićevoj je nedostajao jedan krug da osvojili olimpijsku vizu za London. Četiri olimpijske vize osvojila je prva u osnovnom delu Živa Dvoršak iz Slovenije, sedmoplisirana Marte Torvik iz Norveške, desetoplasirana Pavla Vronska (Poljska) i 12. Petja Lukanova (Bugarska).