Srbija i formalno potvrdila učešće na OI u Riju

Izvor: B92, 10.Sep.2015, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija i formalno potvrdila učešće na OI u Riju

Srbija je i formalno učesnik Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru 2016. godine, nakon što je na sednici Izvršnog odbora OKS prihvaćen zvaničan poziv MOK.

Članovi Izvršnog odbora usvojili su kriterijume za učešće takmičara iz Srbije na Igrama, u skladu sa opredeljenjem da u prvom planu bude rezultat, a ne broj sportista koji ide na Igre.

Prema kriterijumima, sportisti iz Srbije stiču pravo na takmičenje na Igrama ukoliko su uz redovan proces kvalifikacija osvojili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kvotu ili normu u skladu sa pravilima MOK-a i nadležne međunarodne institucije.

Prema ovoj odluci, to će biti jedini način za učešće na Igrama, i u skladu s tim neće se prihvatati pozivi po bilo kom drugom osnovu kao što su „B“ norme, „B“ vremena, vajld karte, pozivne kvote, pozivi po osnovu tripartitne komisije, kao i realokacije normi i kvota.

Izvršni odbor OKS konstatovao je da Olimpijski tim do sada broji 66 kvalifikovanih sportista iz devet sportova: atletika, plivanje, rvanje, vaterpolo, kajak, streljaštvo, košarka, odbojka i veslanje.

Izvršni odbor OKS usvojio je odluku kojom, nakon poslednjeg preseka, na osnovu ostvarenih rezultata kategorizacija OKS u programu "Rio 2016“ broji 61 sportistu iz individualnih sportova i 7 ekipa.

Na osnovu ostvarenih rezultata u prethodnom periodu u kategorizaciju su ušli ženski četverac u kajaku K4 500 i Milenko Sebić po osnovu upisane kvote, koju je ostvario na Evropskom prvenstvu u Mariboru u dusciplini MK puška trostav.

Usvojeni su izveštaji sa prvih Evropskih igara u Bakuu i 12. Letnjeg evropskog festivala mladih u Tbilisiju.

Takođe, potvrđena je odluka da je predsednik Međunarodne rvačke federacije Nenad Lalović primljen u članstvo MOK-a.

Srbija inače, nije imala člana MOK-a od Borislava Stankovića koji je 2006. napunio 81 godinu i time iz punopravnog članstva, po pravilima MOK, postao počasni član ove organizacije.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Samo A norma vodi u Brazil

Izvor: Kurir, 11.Sep.2015, 15:12

Na redovnoj sednici OKS prihvaćen poziv MOK za učešće na OI i utvrđeno da se do Brazila mora stići kroz kvalifikacije..Na redovnoj sednici Izvršnog odbora Olimpijskog komiteta Srbije, kojom je predsedavao predsednik Vlade Divac, prihvaćen je poziv Međunarodnog olimpijskog komiteta za učešće...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.