Srbija i Nemačka nosioci grupa

Izvor: B92, 03.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija i Nemačka nosioci grupa



Evropski kvalifikacioni turnir za OI 2008. u konkurenciji seniorki odigraće se od 14. - 20. januara u Haleu, u Nemačkoj. Žreb za turnir obaviće se u utorak u Haleu, u 11,00 časova. Darko Đuričković, tim menadžer ženske seniorske reprezentacije Srbije predstavljaće OSS na žrebu u Nemačkoj. Pored domaćina, Nemačke, na turniru u Haleu će igrati Srbija, Rusija, Poljska, Holandija, Rumunija, Turska i Hrvatska. Selekcije će biti podeljene u dve grupe sa po četiri tima.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Srbija i Nemačka će biti nosioci grupa. U drugom šeširu će biti Rusija i Poljska. Treći šešir će činiti pobednici tri pretkvalifikaciona turnira, Holandija, Rumunija i Turska. Žrebom će biti svrstane dve selekcije, a treća će ostati u četvrtom šeširu sa Hrvatskom.

Plasman u polufinale izboriće po dve najbolje selekcije. Plasman na Olimpijske igre izboriće samo pobednik turnira.

Do sada su plasman na Olimpijske igre izborili Kina, Italija, Brazil i SAD.

Po završetku četiri Kontinentalna kvalifikaciona turnira za OI (Evropa, Norseka, Južna Amerika, Afrika), kada će biti poznate još četiri reprezentacije koje će igrati u Pekingu, biće objavljena nova FIVB rang lista, sa koje će najbolje plasirane selekcije obezbediti učešće na poslednjem kvalifikacionom turniru za OI, koji će se odigrati od 17. – 25. maja u Japanu.

S obzirom na trenutni plasman na FIVB rang listi, plasman na poslednji kvalifikacioni turnir obezbedili su Rusija i Srbija, naravno, ukoliko jedna od ove dve selekcije ne osvoji prvo mesto u Haleu.

Učesnici Kontinentalnih kvalifikacionih turnira će takođe osvojiti bodove u zavisnosti od plasmana. Ekipa koja izbori učešće na Olimpijskim igrama neće osvojiti nijedan bod. Drugoplasirana selekcija će dobiti tri, a trećeplasirana dva. Reprezentacije koje budu bile plasirane od četvrtog do osmog mesta osvojiće po jedan bod.

Sa turnira u Japanu plasman na Olimpijske igre izboriće četiri selekcije: tri prvoplasirane i najbolje plasirana selekcija iz Azije, s obzirom da se u Aziji ne igra Kontinentalni turnir.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.