Izvor: Blic, 07.Okt.2010, 00:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija čeka, Bugari poveli protiv Kube sa 2:1
Odbojkaši Bugarske i Kube od 21 časova rešiće dilemu oko toga ko će biti polufinalni rival reprezentaciji Srbije, trenutni rezultat je 2:2
Bugarska je dobila prvi set posle dosta uspona i padova. Istočne komšije su na prvi tehnički tajm-aut došli sa prednošću od 8:2, ali su dopustili Kubancima da se vrate u set, ali njihov poslednji napad Bugari su izdržali i nakon 25:22 došli su do vođstva od 1:0.
Kuba je ekspresno odgovorila i potpuno je dominirala tokom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << drugog seta sve do same završnice kada su posle 22:13 dozvolili Bugarima seriju od čak 10:1. Iako je delovalo da će Bugari doći do kompletnog preokreta, Kubanci su uspeli da iskoriste prvu set loptu i dođu do izjednačenja i 25:23.
Delovalo je da će bugarski odbojkaši mnogo lakše doći do trećeg seta nakon što su sve vreme održavali solidnu prednost, ali su u završnici dozvolili Kubancima da dođu do izjednačenja, a onda čak i propuste set loptu.
Ipak, Bugari su se odbranili i onda na razliku slavili u trećem setu sa 28:26.
U četvrtom delu dugo se igralo poen za poen, a nakon nekoliko propuštenih prilika Kubanci su se revanširali rivalima za prethodni set - 30:28.
Ranije danas, Brazilci su nastavili odbranu titule i potvrdili mesto u polufinalu laganom pobedom nad Nemačkom - 3:0 (25:17, 25:20, 25:19).
Aktuelni šampioni će u subotu u Rimu igrati protiv domaćina Italije, koja je mesto među četiri najbolje selekcije na svetu obezbedila pobedom nad Francuskom sa 3:1 (25:18, 25:20, 25:27, 25:19)
U poslednjem meču P četvrtfinalne grupe Rusija je danas u Firenci pobedila Argentinu sa 25:22, 25:17, 25.15) i zauzela drugo mesto u grupi, iza Srbije, pa će se na šampionatu boriti za plasman od 5. do 8. mesta.







