Izvor: Blic, 23.Jun.2011, 20:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija bez Raduljice u Litvaniji, Ivković ljut
Košarkaška reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu u Litvaniji bez centra Miroslava Raduljice, koji je odlučio da leto provede lečeći povrede.
Beti je u Košarkaškom savezu Srbije rečeno da je Raduljica obavestio selektora, kapitena i rukovodstvo o svojoj odluci.
On želi da izleči niz sitnih povreda koje ga sprečavaju da igra kako zna. Raduljica je na početku sezone >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pauzirao pet meseci zbog preloma noge dok je igrao za Efes Pilsen.
Posle ispadanja njegovog Efesa iz Evrolige, igrač je pozajmljen Albi iz Berlina, gde je u poslednjem kolu dobio povredu kolena.
Raduljica je o svojoj obavestio selektora Dušana Ivkovića, kapitena Nenada Krstića i potpredsednika saveza Dejana Bodirogu, zaduženog za mušku košarku.
„U sredu u popodnevnim časovima, telefonom sam razgovarao sa Miroslavom Raduljicom, koji me je obavestio da je za njega velika čast poziv u seniorsku reprezentaciju Srbije, ali da je odlučio da pauzu provede sa porodicom, u oporavku od povreda koje su ga mučile tokom sezone. Za mene ovo predstavlja veliko iznenađenje, jer mi se prvi put u dugogodišnjoj reprezentativnoj karijeri dešava da igrač telefonom otkaže učešće u nacionalnom timu. Obavestio sam Raduljicu da otkaz ne mogu da prihvatim kao opravdan, sve dok ga ne pregleda Lekarska komisija Košarkaškog saveza Srbije i predložio mu da se tokom današnjeg dana čujemo i dogovorimo susret i razgovor", rekao je Ivković.
Pogledaj vesti o: Litvanija










