Izvor: MozzartSport.com, 24.Okt.2020, 17:34

Srbi ubili Zenit - Despotović i Jevtić za veliki preokret (VIDEO)

Sjajna pobeda Rubina iz Kazanja - 1:2 (1:1)

Šarenolik je sastav Rubina iz Kazanja, ali ono što je glavno, dvojica su Srba u timu. I upravo su oni režirali veliki preokret i veliku pobedu ovog tima ni manje ni više nego na gostovanju moćnom Zenitu. Rubin je uspeo da dođe od 0:1 do 2:1 (1:1) u Sankt Peterburgu sa dva gola srpskih fudbalera.

Ovo je tek drugi poraz Zenita i prva pobeda Rubina posle dve slabe utakmice u ligi. Zaista su Despotović i Jevtić >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << (ima švajcarsko državljanstvo) odigrali fantastičan meč. Pravi su heroji tima iz Kazanja. I možemo da konstatujemo da su postigli dva vrlo lepa, u najmanju ruku pristojna pogotka.

Nije ništa ukazivalo na to kada je Erokin doveo Zenit u prednost. Domaći sastav je odlično iskoristio prekid i Erokin je uspeo da nadmudri odbranu Rubina.

Ali, to kao da je motivisalo Despotovića i Jevtića.

Prvo je Despotović stupio na scenu kada je u stilu pravih centarfora glavom posla loptu u ugao gola Zenita. Zaista vrlo lep skok i udarac glavom, kao što to treba da radi "prava" devetka.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu, a u nastavku je Rubin uspeo do novog gola i velikog preokreta. Jevtiću se otvorio prostor, iz prijema je sebi otvorio priliku za udarac i pogodio. Oštar šut po zemlji, nekako je bežao od golmana i uspeo je na kraju da zavara Keržakova.

Posle toga Rubin je samo imao zadatak da održi prednost do kraja i to je i uspeo. Mogao je čak da poveća prednost u 80. minutu kada je udarac Zueva završio na desnoj stativi, a Zenit je najveću priliku propustio u samom finišu.

Igrao se 90. minut, stisnuo je domaćin Rubina, a Jaroslav Rakitski je posle jedne odbijene lopte šutirao preko gola. I tu je bio svaki kraj nadanja favorizovanog Zenita.