Spas u poslednji čas: Inter u 93. ućutkao San Siro

Izvor: Mondo, 20.Nov.2016, 23:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hezus Hoakin Fernandez Saenz de la Tore ili jednostavno Suso bio je ključna figura 217. "Derbiju dela Madonina", ali je Ivan Perišić u sudijskoj nadoknadi doneo bod Interu - 2:2 (1:0).

Crveno-crni su bili na 60 sekundi da postanu gazde Milana!

U poslednjem susretu 13. kola šampionata Italije, "rosoneri" su bili blizu pobede nad gradskim rivalom Interom, ali je gol hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića u trećem minutu nadoknade vremena ućutkao veći broj navijača >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na "San Siru".

MILAN - INTER 2:2 (1:0).

Inter je u poslednjih 10-15 minuta meča bio u totalnoj defanzivi, za koju se bez ikakvog povoda odlučio sastav trenera Vićenca Montele i kazna je, posle svega viđenog do tada, bila negde i očekivana.

Ipak, ključna figura milanskog derbija u nedelju uveče bio je mladi Španac, Suso, koji je krajem prvog poluvremena levom nogom načeo, a onda, malo posle sjajnog gola Antonija Kandreve za 1:1, desnom upotpunio agoniju porozne odbrane "nerazura", zbog čega je debitant na klupi Intera, treći trener ove sezone Stefano Pioli, morao da izvuče indisponiranog Kristijana Ansaldija i na teren pošalje Juta Nagatoma.

Suso, prvi Španac strelac u milanskom derbiju od 1962. godine i čuvenog "originalnog" Luisa Suareza, bio bi svakako junak ove večeri da se Perišić nije našao na pravom mestu u "minut do 12" i sačuvao svoj tim jednog od dva najbolnija poraza u sezoni.