Španija ubedljiva protiv Južne Koreje

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Maj.2012, 23:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Reprezentacija Španije ubedljivo je savladala Južnu Koreju sa 4:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Bernu.
Azijska reprezentacija se dobro držala u prvom poluvremenu, ali je u nastavku meča evropski i svetski šampion pokazao sav svoj kvalitet.
Furija je povela u 11. minutu preko Fernanda Toresa, a izjednačio je Kim dva minuta pre kraja poluvremena.
Španci su do novog vođstva došli golom Ćabija Alonsa iz penala u 52. minutu, a pobedu su potvrdili >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << pogocima Santija Kazorle u 56. i Alvara Negreda u 80. minutu.
Izabranici Visentea del Boske su prošle nedelje u prethodnoj pripremnoj utakmici za prvenstvo Evrope, savladali Srbiju sa 2:0.
Španija će na EP igrati u grupi sa Italijom, Hrvatskom i Republikom Irskom.
Kontinentalni šampionat održaće se od 8. juna do 1. jula u Poljskoj i Ukrajini.