Izvor: MozzartSport.com, 25.Apr.2021, 20:47

Španija ima četvrtog kandidata za zvanje šampiona! (VIDEO)

Sevilja trijumfom nad Granadom došla na bod zaostatka u odnosu na Real Madrid – 2:1

Svi pričaju o velikoj trci Atletika, Barselona i Reala za šampionski pehar u Španiji, ali La Liga ima i četvrtog, legitimnog kandidata kada je reč o borbim za sam vrh. I dalje je Sevilja u tom društvu totalni autsajder, ali Andalužani su pokazali kako treba da igra i ponaša se favorit na papiru. Bez mnogo potrošnje, uz sigurnu igru, Sevilja je slavila protiv Granade (2:1) i došla na >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bod zaostatka u odnosu na Real Madrid. Tri koraka ispred je Atletiko Madrid uz meč manje... Dakle, imaće čemu da se nadaju na stadionu Sančez Pishuan i priželjkuju epsko čudo.

Sevilja deluje jako stabilno, što se videlo i tokom današnjeg duela protiv Granade. U komšijsjkom derbiju Sevilja je povela na vreme, a potom u pravom trenutku overila tri boda.

Sve je počelo u 16. minutu kada je Alehandro Gomez pobegao odbrani Granade, zavrnuo loptu, a prekršajem je zaustavljen Fernando. Siguran sa kreča bio je Ivan Raketić.

Sevilja je bila sigurna, delovala je odlično u defanzivi i čekala pravi momenat za konačan mat. On se desio u 53. minutu kada je ponovo napravljen višak na levom boku. Usledio je centaršut Gomeza i lep udarac Okamposa. Sve što su gosti uradili bio je počasni pogodak iz penala u dubokoj sudijskoj nadokandi preko Soldada.

Identičnu pobedu ostvarila je Selta u Vigu protiv Osasune (2:1). Blistao je nekadašnji član Liverpula Jago Aspas koji je u 42. minutu iskoristio asistenciju Mine za vodeći pogodak. Pogodio je i Muriljo, da bi konačan rezultat postavio Tores iz penala.