Sosijedad poveo, pa odoleo sa devetoricom

Izvor: Mondo, 22.Sep.2018, 00:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novajlija u Primeri, ekipa Ueske, doživela je drugi uzastopni poraz kod kuće rezultatom 0:1.

U prošlom kolu španskog prvenstva domaći timovi su dobili dve, a gostujući čak pet utakmica.

Ako je suditi po meču Ueska - Sosijedad, odigranom u petak uveče, peto kolo moglo bi da bude slično četvrtom.

Gosti iz Baskije slavili su na malenom stadionu "El Alkoraz", kapaciteta 7.638 mesta, a strelac jedinog pogotka bio je Mikel Merino u 64. minutu - 0:1 >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << (0:0)!

On je pogodio donji levi ugao odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora i to je Sosijedadu bilo dovoljno za tri boda, mada je finiš utakmice bio sve samo ne lagodan.

U 71. minutu je drugi žuti karton dobio Huanmi, a deset minuta kasnije Teo Ernandez direktan crveni, zbog udaranja bez lopte, pa je golman Heronimo Rulji bio na velikim iskušenjima. Uz neophodnu dozu sreće, uspeo je da sačuva svoju mrežu.

Za ekipu koja je samo jednu od dosadašnjih pet utakmica odigrala na svom stadionu - i to protiv Barselone - sedam bodova je više nego solidan učinak.

Ueska je zbog radova na svom stadionu takođe bila gost u prva tri kola, a onda je na dva meča kod kuće ostala praznih šaka. Pre Sosijedada, izgubila je 0:1 i od Rajo Valjekana.