Izvor: RTS, 02.Nov.2020, 00:03

Sosijedad ne pušta vrh, drama u Valensiji

Real Sosijedad je ubedljivo savladao u gostima Seltu sa 4:1, čime je preuzeo lidersku poziciju u La Ligi.
Sosijedad je u osmom kolu lako došao do pobede nad Seltom, a posao je završio, praktično, u prvom delu igre.

David Silva je doneo prednost gostima u 24. minutu, a Ojarzabal je povisio deset minuta kasnije.
Vilijan Hoze se upisao u strelce u 54. minutu, a Jago Aspas je u 77. minutu iskoristio jedanaesterac i doneo nadu Selti.
Ipak, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tačku je stavio Vilijan Hoze, drugim golom, četiri minuta kasnije.
Betis je na svom terenu savladao Elče sa 3:1, dok su Granada i Levante odigrali nerešeno - 1:1.
U poslednjem današnjem meču, Valensija i Hetafe su odigrali nerešeno 2:2.
Valensija je povela golom Muse u 22. minutu, ali je ostala sa igračem manje u 56.
Hetafe je to iskoristio u završnici.
Kučo je izjednačio u 87, a onda preokret doneo Anhel u petom minutu nadoknade.
I kada su svi pomislili da je to kraj - penal za Valensiju, koji je u desetom minutu nadoknade Soler sigurno izveo.