Soravia zainteresovan za zgradu BIGZ-a

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Jul.2015, 12:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Soravia zainteresovan za zgradu BIGZ-a

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali razgovarao je danas s vlasnikom austrijske grupe Soravija, Hanom Soravijom, koji je zainteresovan za obnovu zgrade nekadašnjeg Beogradskog izdavačko-grafičkog zavoda (BIGZ), saopštila je danas gradska uprava.

Soravija je prekoputa Beogradskog sajma za milion evra izgradila hotel "Radisson Blu Old Mill" koji je uz samu zgradu BIGZ-a, podignutu 1937. godine, po projektu arhitekte Dragiše Brašovana.

Investicija u obnovu zgrade BIGZ-a >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << od 25.000 kvadratnih metara bi, po oceni gradonačenika, vratila stari sjaj jednom od najvećih ostvarenja industrijske arhitekture u Beogradu, objektu koji je nedovoljno iskorišćen i u lošem je stanju, a to bi doprinelo i razvoju Beograda.

"Njihova ideja da od zgrade BIGZ-a naprave poslovni prostor, doprinela bi razvoju malih i srednjih preduzeća, preduzetnika, start-ap firmi i kreativne industrije", kazao je Mali.

Kako je dodao, koncept uređenja zgrade predviđa da ona delom bude i multifunkcionalni umetnički objekat koji će ponuditi nove kulturne sadržaje.

Hano Soravija je rekao da zgrada BIGZ-a predstavlja prvi simbol modernizma u Beogradu i da mu je izuzetno drago da postoji mogućnost da se oživi to kulturno dobro.

"Soravio je ocenio da dosadašnja podrška Grada uliva stranim investitorima sigurnost za dalja ulaganja, i daje jasan signal i otvara vrata svima koji su spremni za nova ulaganja", piše u saopštenju gradske uprave.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Konačno rešenje za zgradu BIGZ-a?

Izvor: Mondo, 29.Jul.2015

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali razgovarao je danas s vlasnikom austrijske grupe Soravija, Hanom Soravijom, koji je zainteresovan za obnovu zgrade nekadašnjeg Beogradskog izdavačko-grafičkog zavoda (BIGZ)...Foto: Mondo/ Stefan Stojanović..Soravija je prekoputa Beogradskog sajma za milion evra...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.