Izvor: RTS, 01.Mar.2016, 11:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sonja Petrović pojačala Feniks
Srpska košarkašica Sonja Petrović nastaviće karijeru u ekipi Feniks Merkjuri, objavio je trostruki šampion VNBA lige. Sonji Petrović je ovo drugi odlazak u SAD gde je pre četiri godine igrala u Čikago Skaju.
Petrovićeva, jedna od najboljih košarkašica Evrope, dolazi u VNBA iz Praga, gde je sa velikim uspehom nastupala za USK, sa kojim je osvajala Evroligu.
Sonja Petrović je već imala >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << jednu epizodu u SAD, pošto je pre četiri godine nastupala za Čikago Skaj.
Sa reprezentacijom Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope prošle godine u Budimpešti i izabrana je u idealnu petorku šampionata.
Srpska košarkašica Sonja Petrović izjavila je da se odlučila za odlazak u WNBA ligu, u ekipi Feniks Merkjuri, jer želi da ostvari jedini preostali san - osvajanje šampionskog prstena u najjačoj konkurenciji.
"U Evropi sam osvojila skoro sve što može da se osvoji - nacionalna prvenstva i kupove, FIBA Evrolige, FIBA Superkupove, medalje sa reprezentacijom na velikim takmičenjima. Ostalo je samo da dosanjam san o WNBA prstenu, a to sa Feniksom smatram mogućim i realnim", rekla je Petrović za sajt KSS.
Feniks Merkjuri će u novoj sezoni pokušati da osvoji četvrti šampionski prsten sa moćnim timom u kome su najbolja svetska igračica Diana Taurasi, Peni Tejlor, Devana Boner, Kendis Dupre i Britni Grejner.
"Sa Taurasi i Dupre sam igrala nekoliko sezona, a protiv ostalih evroligaške utakmice. Ako ja, kao vrhunska evropska igračica, treba da se plašim konkurencije, onda ne bi trebalo ni da idem u WNBA", samouverena je Petrovićeva. Ona je istakla da se bez problema dogovorila sa sadašnjim klubom USK iz Praga, kao i sa selektorom Marinom Maljković, što se tiče nastupa na Olimpijskim igrama u Riju.
"Ovu situaciju definišu FIBA i KSS propisi i ja ću ih se pridržavati. Amerikanke takođe idu na Olimpijske igre i WNBA će sigurno praviti pauzu. Za dres sa državnim grbom doći ću spremna fizički i u Top formi. Samo da ne bude povreda", zaključila je Petrovićeva, uz konstataciju da uvek ide na pobedu i da veruje u odličan rezultat u RIju.









