Izvor: MozzartSport.com, 10.Apr.2021, 23:36

Snažni bik Beloti vodi Torino ka opstanku (VIDEO)

Ekipa Davidea Nikole stigla do dragocenih bodova u Udinama - 1:0

Ako je neko spreman i sposoban da povede Torino ka opstanku u Seriji A, onda je to Andrea Beloti. Snažni italijanski reprezentativac postigao je svoj 12 gol u sezoni, čime je bio direktno zaslužan za slavlje ekipe Davidea Nikole u Udinama - 1:0 (0:0).

Bikovi su sada umakli na ogromnih pet bodova udaljenosti od Kaljarija, koji je prvi ispod crte i na dobrom su putu da sačuvaju prvoligaški >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << status u finišu sezone. Odluka je pala sa bele tačke, a sam Beloti je bio direktno zaslužan što je došlo do te situacije. Prilikom skoka nadvisio je Togaja Arslana, koji ga je oborio u tom duelu, pa arbitar Danijele Doveri nije imao dilemu. Pokazao je na belu tačku, a Beloti preuzeo odgovornost i pogodio.

Utakmicu nije obeležio veliki broj prilika, a pogotovo ih nije bilo pred golom domaćina. Ipak, onu pravu Torino je uspeo da iskoristi. Udineze je imao 66 odsto loptu u svom posedu i nekoliko vrlo dobrih prilika, ali nije uspeo da ih iskoristi, pa je usledila kazna.

Domaći će žaliti za situacijom iz 34. minuta kada se Molina našao u odličnoj šansi, ali je gađao preko prečke. Poslednja dramatična situacija dogodila se u 71. minuta, kada je proveravala situacija oko penala za Udineze, ali je Doveri ipak odlučio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu, što je razljutilo igrače Udinezea i trenera Luku Gotija.

Vrlo dobar na golu Torina tokom svih 90 minuta bio je Vanja Milinković Savić, dok je Saša Lukić u igru ušao u 64. minutu. Kod domaćina je Petar Mićin presedeo čitav meč na klupi za rezervne igrače.