Slovenija:Maze i Petkovšek najbolji

Izvor: B92, 23.Dec.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija:Maze i Petkovšek najbolji



Smučarka Tina Maze i gimnastičar Mitja Petkovšek, sportisti su godine 2005. u Sloveniji u izboru sportskih novinara.

Tina Maze, pobednica nekoliko trka za Svetski kup, već nekoliko godina se nalazi u vrhu alpskog skijanja u svetu, posebno u veleslalomu.

Gimnastičar Mitja Petkovšek osvojio je ove godine na Svetskom prvenstvu zlatnu medalju na razboju. Na toj spravi je Petkovšek sa evropskih i svetskih takmišenja doneo Sloveniji pregršt medalja.

Za najbolju ekipu su novinari proglasili košarkašku reprezentaciju Slovenije, koja je na Evropskom prvenstvu u SCG ove godine zauzela šesto mesto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.