Izvor: S media, 06.Sep.2010, 21:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slovenci bez bele zastave
Slovenački selektor Matjaž Kek priznaje da je Srbija favorit u sutrašnjem duelu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine, ali kaže da se njegova ekipa neće unapred predati, jer želi da ostvari pozitivan rezultat u Beogradu.
- Srbija je favorit pošto igra na svom terenu. Izgubili smo u prvom meču u Mariboru, pa nam je potreban pozitivan rezultat. Nismo došli u Beograd sa belom zastavom - poručio je Kek, a prenosi "Beta".
Slovenci nemaju problema >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sa povređenim igračima, a njihov selektor smatra da ukoliko maksimalno iskoriste svoj kvalitet mogu da budu ravnopravan rival Srbiji.
- Vaš tim čine poznati i kvalitetni igrači, koji igraju u velikim evropskim klubovima. Oni imaju prednost, ali obaveza naše reprezentacije je da dobro odigra i iskoristi kvalitet koji poseduje.
Za sutrašnju utakmicu najavljen je dolazak nekoliko hiljada navijača iz Slovenije.
- Nadam se da nisu došli u Beograd samo zbog splavova i ćevapčića, već da nas podrže i prenesu nam pozitivnu energiju - našalio se selektor Slovenije, Matjaž Kek.
Kapiten sutrašnjeg rivala "orlovima", Robert Koren, očekuje težak meč, ali i da njegov tim popravi utisak iz prve utakmice.
- Protiv Severne Irske nismo bili uspešni, ali pokušaćemo da ispravimo stvari koje su bile slabe. Ovo će biti drugačija utakmica, trenirali smo kvalitetno i maksimalno smo spremni. Očekujem težak meč. Uradićemo sve da ostvarimo dobar rezultat - istakao je Koren.
Vezista engleskog Hala osvrnuo se i na činjenicu da će stadion Crvene zvezde verovatno biti ispunjen do poslednjeg mesta:
- Nikada nisam igrao na "Marakani", ali ne plašim se atmosfere. Posle poraza od Severne Irske svi su nas kritikovali. U fudbalu postoje usponi i padovi, ali naša ekipa je dovoljno iskusna da sve prevazidje.
Srbija je u prvoj utakmici, u petak, pobedila Farska Ostrva sa 3:0, dok je Slovenija kvalifikacije za Evropsko prvenstvo počela porazom od Severne Irske od 0:1.
Matjaž Kek: ''Nismo došli u Beograd sa belom zastavom''
Izvor: Sportske.net, 06.Sep.2010
Reprezentacija Slovenije doputovala u Beograd i večeras na Marakani ima trening pred sutrašnji susret sa Srbijom u kvalifikacijama za EP 2012.









